ברוך בואך למשיב נפש

בבית מתקיימים מפגשי אדוויטה (אי שניות ) ,מדיטציה , חברה ואקולוגיה ולימוד של מורים ואמנים מכליל. ניתן לשהות בו למטרות תרגול עצמי לכל פרק זמן שתבחר/י .  לחזון 

במרחב :

+ בית כפרי ובו היכל מדיטציה וחלל נוסף המתאים לתנועה ולפעילויות שונות .

+ מטבח טבעי המבוסס על מסורת הקרמה יוגהעונתיות ובריאות.  

~ לפרטים נוספים – חזון אקולוגי משיב נפש ~

+ 3 שירותים ו 2 מקלחות חמות.

+ מיחזורקומפוסט וחשמל סולארי.

שבילי הליכה בשמורת יחיעם .

לינה בכרמי הזיתים באוהלים אישיים תחת כיפת השמיים או במרחב הבית – בתיאום .

הנחייה ושיחות אישיות עם סטיבן פולדרערן הרפז וישראל רוזמן .

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

   הפעילות המתקיימת בבית היא במסורת הדאנא – נתינה חופשית כביטוי של הכרת תודה והערכה למשיב נפש (עבור האירוח ) והמורים (עבור הלימוד )

אני רוצה לעזור !

רטריט אישי 

רטריט אישי פעיל  

פעילויות דהרמה

פעילויות אדוויטה

יוגה

קורסים קבועים

הזמנה למפגש חד פעמי

ריטריט שירות ויצירה

ברחבי הכפר

ליצור קשר ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

שחרור מהסיפורים, מהפצעים ומהאמונות שלנו

5 ימי ריטריט של אימון בודהיסטי

 

מציאת חופש בתוך נרטיבים אישים וקבוצתיים בעלי עוצמה, כולל השואה

בהנחיית: רנטה סייפר וסטיבן פולדר

רקע

פעמים רבות אנחנו אוחזים בסיפורים שלנו ובזיכרונות שלנו, שיש להם שורשים עמוקים ולא מודעים. הסיפורים והזיכרונות האלה משפיעים על חיי היום יום שלנו. הם מגבילים את החופש שלנו באופן לא מודע. השואה היא דוגמה לכך. בעבור יהודים וגרמנים השואה היא עדיין פצע על דורי היוצר תבניות של אשמה, קונפליקט ותודעת קורבן. יכולה להיות גם אחיזה בפגיעות אישיות, כמו נטישה או אלימות בילדות, שפוגעת בהנאה הבסיסית של חיינו. אימון בודהיסטי, כמו מדיטציית קשיבות (mindfulness) או מדיטציית מטא, יכול לעזור לגלות ולמוסס את התבניות האלה, וכך לאפשר לנו לחיות בחופש טבעי ולממש את הפוטנציאל שלנו.

בקיץ 2013, מתרגלי דהרמה מישראל ומגרמניה, נפגשו בברלין בריטריט, לחקירה של זיכרון עמוק, זהות והיסטוריה, כגרמנים וכיהודים. ההכרה בסבל האחד של האחר וההתעלות מעל ההזדהות ההדדית של צאצאי הקורבנות וצאצאי התוקפנים, הובילו לריפוי עמוק של צלקות שמנעו גדילה. כדי להמשיך בתהליך הזה מתרגלים מגרמניה ומישראל מוזמנים הריטריט שיתקיים בישראל ביוני 2014. הריטריט יכלול ויפאסנה, מטא, דיאלוג ושיטות מתאימות אחרות. הריטריט יתנהל באנגלית.

המועד

מה-9 ביוני 2014 עד ה-14 ביוני 2014.

המתרגלים מישראל מתבקשים להגיע ב-8 ביוני ליום הכנה.

מתרגלים שאינם מישראל יקבלו מידע על ריטריטים אחרים, אירועים ואפשרויות לטייל באזור כולל בפלסטין.

המורים

רנטה סייפר, מורת דהרמה בכירה מגרמניה, וסטיבן פולדר המייסד והמורה הבכיר של עמותת תובנה – העמותה המרכזית של בודהיזם תרוואדה בישראל.

מיקום ומגורים

הריטריט יתקיים ב"משיב נפש" בכליל. כליל הוא ישוב אקולוגי יפהפה במורדות הגליל המערבי. "משיב נפש" (www.mnclil.wordpress.com) שוכן בטבע בין מטעי זיתים ויש בו שני אולמות, שירותים ומקלחות, מטבח גדול ואזור לאכילה. המקום הוא פשוט ואין בו הסדרים מיוחדים ללינה. המשתתפים יוכלו להביא אוהלים לישון בם, או שהם יוכלו לישון באחד האולמות. המשתתפים יכולים גם להתאכסן, בתשלום נוסף, בגסט האוז בכליל, הנמצא במרחק כמה דקות הליכה מ"משיב נפש".

הרשמה

על כל אחד להירשם בדוא"ל, באנגלית, לעדה אבשלום ada.avsjalom@gmail.com. אפשר להשיג את עדה גם בטלפון 0504860867.יידרש תשלום של מקדמה בסך 250 ש"ח. עדה תודיע לנרשמים כיצד לשלם את המקדמה.

עלות ודאנה

תשלום המקדמה נועד לכיסוי הוצאות ראשוניות, המיוחד עלות הנסיעה של המורה. לא תהיה כל דרישה נוספת לתשלום מוקדם. התשלום בעבור השימוש במתקנים של "משיב נפש", האוכל וההוראה יהיה דאנה. המשתתפים יוזמנו לתמוך בריטריט ובהוראה דרך האימון הבודהיסטי המסורתי "כלכלת הלב".

אלה שייבחרו להתאכסן בגסט האוז ישלמו בעבור הלינה ישירות לגסט האוז. התשלום הוא כ-90 ש"ח ליום.

מי יכול להצטרף?

הריטריט מתאים לכל מי שהיה בריטריט בברלין ב-2013, וכל מי שמתאמן בדהרמה והיה בריטריטים ארוכים בעבר.

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~~חלומות צלולים – שער להתפתחות תודעתית ~~

17-19 אפריל

יוגת חלימה היא כלי רב עוצמה לפתח את הפוטנציאל היצירתי שבנו, לרפא טראומות וחסמים אנרגטיים רגשיים בתת מודע, ולהעצים את דרכנו הרוחנית והמודעות והצלילות שלנו בחיי היום יום. אחת ממטרות הריטריט היא להבין ולזהות את הפוטנציאל העצום שיש לחלומות צלולים במסע הרוחני ובדרך להעמקת הנוכחות בחיי היום יום.

רוב בני האדם מבלים כשני שליש מחייהם בשינה חסרת מודעות. בממוצע, 25 שנה מחיינו אנו מבלים בשינה של בורות.
25 שנים בהן אין התפתחות וגדילה.

מכאן שאנו מאבדים קשר ישיר לעשרות שנים ולחלקים חבויים בנפשנו. עבודה עם חלומות פותחת לנו הזדמנות לחבר בין המודע לתת מודע. להבין איך ניתן להשתמש בחלומות צלולים לריפוי ואינטגרציה.

על פי המסורת הטיבטית פיתוח היכולת לחלימה צלולה הינו הרגע החשוב ביותר בהכנה לרגע המוות. ובפיתוח נוכחות וצלילות גם בחיי היומיום.

מצב התודעה שלנו בשעה שאנו נרדמים עשוייה לקבוע את עומק חלומותינו, איכות חיינו ורגע מותנו.

יוגת חלימה היא אחד מששת מצבי המעבר המכונים "בארדו", שהן שער עמוק להתעוררות רוחנית ואף הארה.

נעבור על:
פיתוח זכרון חלומות על פי שיטות פשוטות.
שינה ומחזורי השינה ושימושם לצורך פיתוח מודעות.
טכניקות לבדיקת מציאות והגעה לנוכחות במישור הפיסי ובזמן החלימה.
מדיטציית התמקדות לריכוז בחלומות צלולים.
תרגילים להעלאת רמת המודעות לאחר ההתעוררות בחלום.
פיתוח יכולות לשינוי החלום וקבלת מסרים ישירים דרך תקשורת עם התת מודע.
חיבור בין יוגת החלימה לפיתוח מודעות.
דרך לחקירת החלום באמצעות שאלות והכוונה.
ארבעה סוגי חלומות לארבעה מצבי תודעה.

חלוקת חוויות משותפות ועבודה כקבוצה להעצמת התהליך האישי של כל אחד.

שוני הולנדר – מתרגלת בודהיזם טיבטי במשך 15 שנה. התגוררה שנים במרכזים בודהיסטים באירופה ובמערות במזרח הרחוק ולמדה מגדולי המאסטרים הטיבטיים בכל המסורות : גלוגפה, קאגיו, ניגמה , סאקיה ובון. במהלך השנים התמקדה בלימודי סוטרה, טנטרה ובמיוחד במסורת הדז׳וגצן – ״השלמות הגדולה״. , את הלימוד של הבארדו של החלימה ורגע המוות קיבלה במסורת הקאגיו-ניגמה ובטנטרת האם בדזוגצ'ן בון.

אתם מוזמנים לחלוק את ההזמנה הזאת עם חבריכם.

הריטריט מוצע עפ"י המסורת הבודהיסטית, ללא מחיר נקוב, בנדיבות הלב, איש עפ"י יכולתו.

הריטריט הוא הזדמנות להעמקה בנושא וללון במקום קסום בטבע עוצמתי עם אח בוערת ועצי זית עתיקים. כולו מוצע בנדיבות הלב על בסיס תרומה.

אפשר ללון במקום על מזרונים באולם משותף , באוהל נשים , בבקתות התבודדות או לפתוח אוהל בין מרחבי הזיתים. מוצעות 3 ארוחות טבעוניות מזינות.
למפונקים שביננו אפשר לשכור חדר בגסט האוס או ב צימרים ברחבי כליל.

להרשמה אנא צרו קשר :

mashivnefesh@gmail.com

סופיה

  

  1. ל~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 אדוויטה

קבוצת אדוויטה ( אי שניות )

על פי הספר

I AM THAT

ימי שלישי

00 :12  – 10:00

+ ההנחייה היא על ידי חברות וחברי הקבוצה לפי הרצון והנכונות

+ ניתן להביא מנת מזון טבעונית  לארוחת צהריים משותפת לאחר מכן

לתיאום : ישראל רוזמן

ישראל : 0523236906

mashivnefesh@gmail.com

לקריאה על – אדוויטה

חופשי ברשת

מאמר של תומר פרסיקו

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

שנג ז'ן הוא תרגול מדיטטיבי לפתיחת הלב, במסורת אמנות התנועה הסינית הידועה כצ'י גונג. המשמעות של שנג ז'ן היא אהבה ללא תנאי, ללא עצמי, וללא גבול. דרך תנועה רכה ומלאת חן, התרגול פותח את המערכת האנרגטית של הלב ומטפח את איכויותיו.

זוהי הזמנה להרפות, להירגע, לעצור, לנשום, להיפתח, להתרחב ולחבור ליקום. יחד נתחבר לגוף, נתבונן בתנועה, ונחקור את איכויות האהבה.

למי מתאים להשתתף? התרגול מתאים למתחילים ולמנוסים כאחד.

מנחה: ד"ר כרמל שלו

מתי? ימי רביעי, בין השעות – 10:00 –  09:00 

היכן? מרחב 'משיב נפש', כליל

מיהי המנחה? כרמל שלו מתגוררת בכליל. מתרגלת חוכמת גוף-נפש ודהרמה בחייה ובעבודתה מזה שנים. דוקטור למשפטים שעוסקת באתיקה של רפואה בתחילת החיים, במהלכם ובסופם. בוגרת תכנית מאפשרי הדהרמה של עמותת תובנה, ומוסמכת כמורה של שנג ז'ן גונג על ידי מאסטר לי ג'ון פנג.

כמה זה עולה? ההנחיה ניתנת מתוך נדיבות הלב (דאנא), ברוח המסורת הבודהיסטית. כלומר, אין מחיר נקוב להשתתפות, אלא המשתתפים מוזמנים להשאיר תשלום למנחה בהתאם לרוחב ליבם, כפי רצונם ויכולתם, ולפי תחושת הערך שהם קיבלו מהתרגול.

לפרטים נוספים  כרמל 052-3853443 carmel.shalev@gmail.com 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

DZOGCHEN SKY GAZING RETREAT הזמנה לריטריט בן 10 ימים במרכז 'משיב נפש' בכלילבהנחיית קית' דאומן וסטיבן פולדר – ב-25 אפריל – 4 במאי 2014

-!! רוצים לשרת ? תצרו איתנו קשר –

להרשמה יש להיכנס לקישור הבא

https://docs.google.com/forms/d/1O0OKCVkpglEcURp208nmkiCgVAflYyMtkPnziUsheC8/viewform בשאלות ניתן לפנות לעליזה: Nefesh.haya@gmail.com

המימוש של הדזוגצ'ן הוא במדיטצייה פקוחת עיניים של הבטה אל תוך השמיים, כלב לבו של תרגול 'טוגל' (חצייה ישירה). בתרגול זה, כתמיד, ההשקפה של הדזוגצ'ן (השלמות הגדולה הטבעית) היא הקרקע, שתחוזק ותיתמך מדי יום על ידי המורה. בכל יום נשב מספר שעות ונתבונן בטבע התודעה ובשרשרת ה'ואג'רה' שלה. ריטריט ויפאסנה מניח את הבסיס הטוב ביותר למדיטציית דזוגצ'ן זו שבה 'טרקשו' (הבקעת דרך) ו'טוגל' (חציית דרך) אינם ניתנים להפרדה. הריטריט נועד למתרגלים ותיקים ולאנשים שתרגלו בעבר עם קית דאומן או עם מורה אחר ממסורת הדזוגצ'ן ויתנהל בשפה האנגלית עם תרגום לעברית במידת הצורך..

עלויות: יש לציין שמדובר ברטריט שמאורגן וממומן באופן עצמאי על ידי הנרשמים ללא כל גב של עמותה או ארגון. העלות המשוערת של ההוצאות הארגוניות והוצאות הנסיעה של המורים מסתכמת ב- 350 – 500 ₪, בתלות במספר המשתתפים. מהנרשמים נדרשת מקדמה של 250 ₪.

הריטריט עצמו יתקיים על פי מסורת הדאנא – נדיבות הלב ונתינה חופשית כביטוי של הערכת תודה, למורים : עבור הלימוד ולמשיב נפש : עבור האירוחעל המורים: קית' דאומן הוא מחשובי המורים המערביים של הבודהיזם הטיבטי. מדובר במורה ייחודי, סופר ומתרגם, יוגי נודד, שמביא למערב את כתביהם של ענקי רוח טיבטים ומוסר לימוד של מסורת טיבטית קדומה, מסורת הדזוגצ'ן –השלמות הגדולה. הוא זכה לקבל חניכה והסמכה מגדולי הלאמות של זמננו, וביניהם הדלאי לאמה, הקארמאפה ה-16, קנג'ור רינפושה, דוג'ום רינפושה, דילגו קיינטסה רינפושה, וקמטרול רינפושה. קית' מביא למערב את ההוראות הטהורות של מסורת הדזוגצ'ן תוך התחשבות בתנאים הרוחניים, הפסיכולוגיים והחברתיים של התודעה המערבית בת ימינו. הוא מנחה סמינרים וריטריטים ברחבי העולם וידוע בגישתו הישירה לבודהיזם הטיבטי. סגנון ההוראה שלו חף מטקסיות ומז'רגון תלויי תרבות, והוא כל כולו הצבעה ישירה אל לב העניין.*ד"ר סטיבן פולדר נולד בלונדון ב1946. הוא למד באוניברסיטת אוקספורד ובעל דוקטוראט בביוכימיה. הוא מתרגל וויפאסנה ושיטות בודהיסטיות שונות משנת 1975.

סטיבן פולדר הוא ממובילי התרגול הבודהיסטי בישראל, המייסד והמורה הישראלי הבכיר של עמותת תובנה. הוא לימד אין ספור קורסים וריטריטים בישראל ומחוצה לה בעשרים השנים האחרונות. סטיבן עסק גם בהכשרת מורים בישראל. הוא פרסם 14 ספרים אקדמיים ופופולאריים בנושא של ריפוי פנימי וחיצוני. הוא מייסד של 'שביל זהב', עמותה לקידום אי אלימות ושלום. כמו כן סטיבן עוסק ביישום הדארמה בתחומים שונים כמו למשל: בתחום הליווי רוחני לחולים סופניים; באקטיביזם חברתי; דארמה בחיבור עם מחשבה יהודיתוכו'. הוא אחד המייסדים של הכפר האקולוגי 'כליל' בו הוא מתגורר.

דרושים מתנבים למטבח – אנא צרו קשר עם סופיה 0527406388

mashivnefesh@gmail.com

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

קבוצת לימוד – חקירה בכתביו של ניסרגדתה מהארג'

אנו שמחים לבשר לכם על התארגנות של קבוצת לימוד חדשה לחקירת עומק משותפת בכתביו של ניסרגדתה מהארג' (Nisargadatta Maharaj).

המפגש הראשון יערך ביום שני, ה- 31/3/2014 בין השעות 20:00-22:00 בתל אביב.

הקבוצה מיועדת לאנשים בעלי הכרות טובה עם כתביו של ניסרגדתה מהארג', שקראו את הספר I Am That ו/או את הספרים המאוחרים ואשר להם הבנה של תפיסת האי-שניות (Non-duality)..

בכל מפגש נתמקד בקטע טקסט מסוים מהספר I Am That ומספריו המאוחרים יותר של ניסרגדתה מהארג'. כמו כן, נחקור בהמשך טקסטים משלושת הספרים של המאסטר שלו, סידהארמשוואר מהארג' (Siddharameshwar Maharaj) אשר תועתקו ונערכו על ידי ניסרגדתא מהארג' עצמו וכן מספריו של רנג'יט מהארג' (Ranjit Maharaj) שהיה גם הוא תלמידו של סידהארמשוואר מהארג' וחבר לדרך של ניסרגדתה מהארג'.

פרט לדיון וחקירה בכתבים, נערוך בכל מפגש גם סשן מדיטציה קצר של התבייתות ב- I Am. משך כל מפגש יהיה כשעתיים.
הדיון יערך בשפה העברית על בסיס הנוסח האנגלי של הספרים וזאת על מנת שנוכל להסתמך על נוסח  קרוב ככל האפשר לנוסח המקור בשפת המאהרטי וכך להימנע מעיוותים ואי הבנות העלולים לנבוע מתרגום חוזר משפה לשפה. יחד עם זאת, לטקסט שלו קיים גם נוסח בעברית, נקרא במקביל גם את הנוסח העברי.
ניתן להוריד בחינם את כל ספריו של ניסרגדתה מהארג' בפורמט PDF מפרופיל הגורו שלו ב- http://www.gurusfeet.com/guru/nisargadatta-maharaj (ראה לינקים בתחתית הפרופיל שם). ספרים של סידהארמשוואר מהארג' זמינים להורדה ב- http://www.gurusfeet.com/guru/siddharameshwar-maharaj.
על המשתתפים לקרוא בעיון את הטקסט הנדון לפני המפגש ולהביאו עימם למפגש.

במפגש הראשון נחקור את הטקסט שבארבעת העמודים הראשונים של פרק 73.  

מפאת מגבלת מקום, ההשתתפות כרוכה ברישום מראש.

המשתתפים מוזמנים להביא כיבוד קל אותו נחלוק עם האחרים.

לפרטים נוספים והרשמה, אנא צרו קשר:

ארז קריספין, 054-4988766

רחל שקדי, 052-6108005

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

דף הבית

 

פורסם בקטגוריה Uncategorized | תגובה אחת

מזל טוב אנחנו עמותה

מחר :

+ דרושים הלפרים לרטריט סוף שבוע

+ מדיטציה מידי בוקר ב07:00 לתיאום סוזנה .

קורס טבע בשבועות בכליל בהנחיית סטיבן פולדר

מיום חמישי, 21 מאי 2015
עד ראשון, 24 מאי 2015

הקורס ישלב בין קורס בטבע, הליכה ומחנה דהרמה.

נבחן את יחסינו לטבע שבפנים ושבחוץ. נתבונן באלמנטים,

בכוחות ובאנרגית החיים שמבטאת את המצאותינו בגוף.

ההתנסות בטבע יכולה להביא לשמחה, יופי וחוסר אנוכיות וכמו כן לקושי וחוסר בטחון. המגע עם הטבע יכול ללמד אותנו גם על שקט.

Read More: http://tovana.org.il/schedule/icalrepeat.detail/2015/05/21/10719/48|47/-?lang=he#ixzz3YQTEjTve

ks

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Dance retreat  כשדהרמה וריקוד נפגשים

27-30 מאי

נסטיה פולונסקי, שרית זר אביב וסטיבן פולדר 

Dance Retreat הוא שילוב של תרגול דהרמה, תנועה וריקוד. ברטריט נתנסה בתנועה מונחית, ישיבות מדיטציה, הליכה בטבע וריקוד חופשי. מה מופיע ברגע של פאוזה? נעבוד עם תנועה ספונטנית ונשהה באיים של אי תנועה, נתבונן בתנועת התודעה בגוף רוקד ודומם, נעמיק את הקשר עם הטבע שבתוכנו תוך חשיפה לטבע שסביבנו, נרקוד את רחש העלים ואת זרימת הנחל, בשתיקה ובשיתוף, בתנועה ובישיבה דוממת.

מערכות יחסים כליל

נופי כליל

Dance Retreat יתקיים בלב הגליל המערבי, במרחב הקסום "משיב נפש", בכליל (פרטים www.mnclil.co). שתיקה (עד אחרי הצהרים), ארוחות צמחוניות, לינה במרחבי הבית או אוהלים.
תשלום בדאנה, נתינה ברוחב הלב ועל פי היכולת. יהיה ניתן לתת דאנה עבור המקום ועבור המנחים. הרשמה מראש במייל:
dharmadanceretreat@gmail.com
*Dance Retreat פתוח לכולם: גם למי שטרם התנסה במדיטציה וריקוד וגם לבעלי ניסיון

על המנחים:
נסטיה פולונסקי- מתרגלת מדיטצית ויפאסנה כ-9 שנים, עובדת סוציאלית קלינית, פסיכותרפיסטית, חוקרת ומתרגלת מחול ותנועה.
שרית זר אביב- הולכת בדרך הדהרמה, מתרגלת ומנחה בעמותת תובנה, מורה ליוגה- ויג'נאנה ומטפלת בביוסינתזה (פסיכותרפיה גופנית).
סטיבן פולדר- המייסד והמורה הישראלי הבכיר של עמותת תובנה. מתרגל מדיטצית ויפאסנה משנת 1975, מנחה קורסים של מדיטציה ודהרמה ברחבי העולם.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

משקט למפגש מקרב | סופ"ש של דהרמה, מדיטציה ותקשורת מקרבת

עם בת אל טולנאי  ורוני כ"ץ

18 – 20  יוני

11209395_10152942705888865_8515981927448091187_n

איך ההתבוננות פנימה משרתת תקשורת עם האחר?
איך לגשר בין המתרחש על כרית המדיטציה למפגש עם הזולת?
איך לתקשר את רצונותי בצורה בהירה?

המדיטציה מלמדת אותנו להיות מיכל רחב לעצמנו, להסכים לגעת מקרוב בכל שמתרחש בנו.
התקשורת המקרבת נותנת לנו שפה וכלים לבטא את רצונותינו וצרכינו העמוקים וליצור דיאלוג מכיל ומקרב.

החיבור פנימה והמודעות המתפתחת עם התרגול פוגשים את שפת התקשורת המקרבת ואילו יחד מולידים שיח גמיש וחדש בין הפנים לחוץ.
בסופ"ש המיוחד הזה נחווה כיצד ההתבוננות פנימה משרתת אותנו בשיח עם האחר.
נתרגל מפגש הנע מתוכי אל האחר וממנו אלי כך שנוכל להיפגש באמת גם במרחב המילים, ונקבל כלים ליצירת חיבור וקירבה במערכות היחסים בחיינו, בזוגיות, בהורות, ועם עצמינו.

הסופ"ש ינוע בין זמנים של שקט ותרגול מדיטציה לבין זמנים של טעימהמשפת התקשורת המקרבת ותרגול עקרונותיה במרחב שנוצר.

הריטריט מיועד לעל מי שחשקה בו נפשו (בעלי נסיון במדיטציה ו/או תקשורת מקרבת וחדשים לתחומים)

הריטריט יתקיים בלב הגליל המערבי, במרחב הקסום "משיב נפש" בכליל (פרטים ב – http://mnclil.com/)
הארוחות צמחוניות.
הלינה במרחבי הבית או באוהלים בשטח.

שעות: נתכנס ביום חמישי ב 16:00, ונסיים בשבת ב 17:00

הריטריט מוצע בדאנה – לפי רצון הלב ויכולת הכיס. בסיום הריטריט תינתן אפשרות לתת דאנה עבור המקום וההנחיה.

על המנחות:

בת אל טולנאי – מלמדת דהרמה וויפאסנה בעמותת "תובנה", מנחה קורסי מיינדפולנס במרכז גוף נפש, במרכז הבינתחומי ובמסגרות נוספות.
מורה מוסמכת ליוגה ועובדת סוציאלית.

רוני כ"ץ – מנחת קבוצות ומלווה א/נשים (פרטני וזוגי) בגישת תקשורת מקרבת. מורה לפלדנקרייז, מלווה נשים בתהליכי ריפוי ושחרור של טראומות ומטענים רגשיים מהגוף.

להרשמה ופרטים נוספים:
Ronikatz21@gmail.com

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

רטריט פתוח

נפתחה ההרשמה לרטריט ארוך של שלושה שבועות בכליל

stephenבפעם הראשונה נקיים השנה רטריט של שלושה שבועות בכליל.

זאת הזדמנות ייחודית ויקרה מפז לתרגול ארוך בארץ בליווי והנחייה של המורה סטיבן פולדר.

הקורס יערך בתאריכים 24.9.15 – 15.10.15בכליל וישלב תרגול קבוצתי ותרגול עצמי.

מצורף קישור למידע נוסף והרשמה לקורס תרגול ארוך בכליל

Read More: http://tovana.org.il/home-page/52-notice-board/1041–249-151015?lang=he#ixzz3YQRfHvyA

~**~~**~~**~~**~~**~~**~~**~~*

דף הבית 

שירת הדרך

4.6   שבת של שקט ומדיטציה בכליל
עם סטיבן פולדר ואלהיה אייל מור
בסטודיו 'משיב נפש', כליל
   

9:30-17:30

Flower_birds

(ההשתתפות מתחילת היום עד סופו)

בעיצומה של ההמולה הבלתי פוסקת של החיים ניתן לעצמנו לעצור רגע, להרפות ולהיות נוכחים.
העצירה והשקטת התודעה כמוהם כגלים הנרגעים באגם סוער. ככל שפני האגם שקטים יותר והאגם צלול יותר, כך אפשר להתבונן יותר לעומקו ולבוא במגע עם הטבע האמיתי שלנו ושל הדברים כולם.

אתם מוזמנים ליום תרגול בשתיקה, שיכלול מדיטציות מונחות ושקטות, שיחה, תרגילים, הרפיה והליכה בטבע.

שירה ממסורות שונות תישזר בהנחיות, תעשיר ותעמיק את החוויה הפנימית, ותעניק השראה לתרגול.

נא להביא כרית לישיבה על הרצפה או שרפרף מדיטציה, כובע, משקפי שמש, מנה צמחונית לחלוק ארוחת צהריים, צלחת, סכו"ם ובקבוק שתייה.
התשלום לסטודיו "משיב נפש" (עבור האירוח) ולמורים (עבור הלימוד) הינו על בסיס של דאנא / רוחב הלב – נתינה חופשית כביטוי של הכרת תודה והערכה.
-אין צורך בהרשמה מוקדמת-

הוראות הגעה : www.mnclil.wordpress.com

בכל שאלה ניתן לפנות לאלהיה

http://www.ellayamindfulness.com

050-6958878       

~~~~~~~~~~~    

״את/ה חופשי/ה עכשיו ,הידע הוא בורות״ (ניסרגדטה מהאראג׳).

~~~~~~~~~~

מי אני?

סופ״ש של אי שניות (אדוויטה)

12-13 יוני

חקירה ושיח

עם ישראל רוזמן

ורחל שקדי

  הורד (1)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

האדוויטה מכוונת למימוש העצמי

בתנ"ך נאמר :"היה דומם ודע את אלוהים". "דממה היא הדבר היחיד

הנחוץ לידיעה". ..~רמנה מהרשי

הטרנספורמציה אותה אנו מחפשים היא מה'אני' האישי ( אגו )

ל'אני' האוניברסלי המשותף עם הכל ללא גבולות.

זהו מעבר בין 'אני' המבין שהמציאות מתחלקת ״ביני לבין העולם,

בין ה'אני' בו החווה והחוויה מתרחשים באותו זמן, לא בנפרדות.

את/ה עצמך- הוא הנושא של האדוויטה – אי שניות

לא מדובר כאן בלהפוך בעתיד למשהו או מישהו שאינך כבר עכשיו

להפך מזה , השאלה והחקירה היא – מהם המכשולים לראות את

עצמינו כמו שאנחנו ; בממשות של הרגע הזה .

מי אני עכשיו כמו שאני עכשיו ?

 ישראל רוזמן  מרפא על פי שיטת אלכסנדר ושיטות נוספות

מחפש וחוקר של מימוש העצמיות על פי ניסרגטה מהארג

'טבעי בעיני לקיים שיח וחקירה יחד עם כל מי שנלכד בעניין ולחפש

שותפים והנחייה למסע'

רחל שקדי מתרגלת מדיטציה, חקירה עצמית ואי שניות ע"פ רוחו של רמנה

מהרישי. חיה מזה שנים בהודו, מדריכה דרך הנוכחות בארץ ובעולם.

.

הרטריט יתקיים במרחב משיב נפש במתכונת של מפגשים ושיחות

בהם נחקור זאת, וישלב מדיטציות בהליכה , ישיבה ושכיבה. ישלב

טקסטים של מורי אדוויטה ניסרגדטה מהארג רמאנה מהארישי ועוד..

מטבח טבעוני – שלוש ארוחות בריאות ומזינות

הלינה באוהלים אישיים , בבית במרחבים משותפים ,

בבקתות במרחב בתיאום מראש

ניתן גם ללון בגסטהאוס או בצימרים ברחבי כליל

להרשמה : רחל שקדי

justrachel@gmail.com

0526108005

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

הפעילות מתקיימת במסורת הדאנא.

נתינה חופשית לפי רוחב הלב והיכולת ל'משיב נפש'

עבור האירוח, ולמורה עבור הלימוד

~~~~~~~~~~~~

פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

עדכן משיב נפש – אפריל

שלום ומועדים שמחים :

"ההכחשה של אינטימיות מינית על ידי תרבויות דתיות השפיעה עלינו לרעה –
זוהי הכחשה מובהקת של החיים עצמם שכובלת בימים אלו בין ניצול למין".
מרק ויטוול – Mark Whitwell

 טנטרה יוגה' מזמינה אתכם :

***
סדנה אינטנסיבית בת 6 ימים
15-20 אפריל
Magic Masters Marathon

לפרטים וללו"ז באתר

לאירוע בפייסבוק : https://www.facebook.com/events/458943177591767/

Jurijs Starcenko
מאסטר של טנטרה הודית סינית, מורה לעיסוי תא'י מזרחי מסורתי-ממוקד גוף,
מאסטר לצ'י קונג
אילה
אשת טבע, דאקיני, מטפלת ומלמדת בדרך היוגה, הרוחניות והטנטרה האדומה, טיפול במיניות מוארת, ובבעיות פיזיולוגיות מיניות .
julia krakova
"אני זה משאני אוכל. כל כך פשוט ואף פעם לא ברור לגמרי. בסדנה נגיע לרמה הכי מודעת וטעימה כאחד. נהיה יפים זוהרים ומלאים בפראנה מהאוכל "
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

סופ"ש מקודש במשיב נפש – עצמאות ועוצמה נשית
בהנחיית איילה אלישע ושרון ברגין
23-25 אפריל

אירוע בפייסבוק :
https://www.facebook.com/events/368537426670977/

תהליך ריפוי משמעותי שנעבור יחד, תוך השלת
המחסומים העומדים בינך לבין העוצמה הנשית

ההרשמה היא טלפונית בלבד בטלפון 050-8276659 – איילה

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

AL JAMMING TIME

ג'אם מוסיקלי כפר יאסיף – כליל
שבת – מהצהריים המוקדמים – 18/4
קפה כליל
" connect us together with music and enjoyable art and much more love "

בפייסבוק
https://www.facebook.com/events/345948868933367/

~~~~~~~~~~~

קורס טבע בשבועות בכליל בהנחיית סטיבן פולדר

מיום חמישי, 21 מאי 2015
עד ראשון, 24 מאי 2015

פרטים כאן 

~~~~~~~~~~~~~~~~~

נפתחה ההרשמה לרטריט ארוך של שלושה שבועות בכליל

זאת הזדמנות ייחודית ויקרה מפז לתרגול ארוך בארץ בליווי והנחייה של המורה סטיבן פולדר.

הקורס יערך בתאריכים 24.9.15 – 15.10.15בכליל וישלב תרגול קבוצתי

פרטים כאן

~~~~
בברכת מחירות לחירות

~*~*~

אתר "משיב נפש" – מרחב טבעי להשראה –
Soul Retreat – Natural flow of the heart
'Mashiv – Nefesh'-site
http://mnclil.com

פייסבוק : FB

לכל שאלה אפשר להתקשר לסופיה
Please call Sophia
0527406388

~May all beings be free ~
~מי יתן וכל היצורים החשים יהיו חופשיים מכאב ומסבל ~

פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

איגוד הסו ג'וק הישראלי בשיתוף משיב נפש מזמינים אתכם לקורס בסיס מרוכז בשיטת הסו ג'וק.

ניתן להתנדב במטבח ולהשתתף בקורס – 

( לפרטים סופיה )

פרטים כאן 

~~~~~~~~~~~~~~~~

90

הזמנה לריטריט אישי- כאן  

dfp5

ולרטריט שירות– כאן 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

סדנה עם שיהן קן וויט מייסד הקיטאידו 

סדנת יום עם יצחק גואטה – 
יום ד' 25/3 בשעות 10:00-14:00
– 
אתר "משיב נפש" – מרחב טבעי להשראה  – 
Soul Retreat – Natural flow of the heart
'Mashiv – Nefesh'-site 
 
 
לכל שאלה אפשר להתקשר לסופיה
  Please call Sophia
0527406388
 
 ~May all beings be free ~
~מי יתן וכל היצורים החשים יהיו חופשיים מכאב ומסבל ~

פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

סופי שבוע קרובים – מיינדפולנס עם סטיבן , דני וסוזנה וקורס סו גוק – טכניקת ריפוי כף היד והרגל הקוריאנית

~ שלום ממשיב נפש ~
ברכות אביביות :

~~~~~~~~~~~~~~~

סופי שבוע קרובים :
~~~~~~~~~~~
 
שישי- שבת של מיינדפולנס: 
 

תנועה עם קשב לטבע – יום שישי .6.03

-SENSORY AWARENESS – 

עם סוזנה ואן קימאנדה

su2

~~~~~~~~~~~
 

מאי-שקט לאי של שקט

 
7.03

שבתרגול בכליל
עם סטיבן פולדר ודני רוט

7.3.2015 09:30-17:30

 
1010007_609785449106743_1965280866_n
~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

♦ קורס סו ג'וק- ריפוי דרך כף היד והרגל.  עם חנן זנגר  –

 איגוד הסו ג'וק הישראלי

14-  13 מרץ  פרטים כאן

כל המעוניין ניתן לתאם טיפול התנסות חינם :

חנן – 050-5534984

88hand2

(נשאר מקום אחד לעזרה במטפח הטבעוני שלנו המהלך הקורס )

♦ כשהמוזות רוקדות  – 27- 28 מרץ

תנועה מודעת, תנועה יצירתית, מדיטציה וציור

המוזות רוקדות

אמיר לייבמן :

יו"ר הארגון הישראלי לפסיכותרפיה גופנית  ILABP,משלב בין מזרח למערב, בין גישות עכשוויות בפסיכותרפיה לכלים שונים. " אני מאמין שהטיפול הוא בעיקרו החיבור והדינמיקה הנוצרת בין שני בני אדם באותו המרחב. כל השאר הוא מילים ונסיונות לתת לקסם שקורה בשניים שם וצורה".

פרטים כאן

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

♦ נפתחה ההרשמה –

+ רטריט טבע בשבועות בכליל בהנחיית סטיבן פולדר

מיום חמישי עד ראשון, 21- 24 מאי 2015

פרטים כאן  

+ רטריט של שלושה שבועות בהנחיית סטיבן פולדר הקורס יערך בתאריכים 24.9.15 – 15.10.15 בכליל וישלב תרגול קבוצתי ותרגול עצמי. הרשמה ופרטים כאן

סווופפפ

אתר "משיב נפש" – מרחב טבעי להשראה  – 
Soul Retreat – Natural flow of the heart
'Mashiv – Nefesh'-site 

 

פייסבוק : FB

 

לכל שאלה אפשר להתקשר לסופיה

  Please call Sophia

0527406388

 

 ~May all beings be free ~

~מי יתן וכל היצורים החשים יהיו חופשיים מכאב ומסבל ~

 ~~~~~~~~~~;

 

"מה שאנו קוראים לו חברה – 

אלו לא יותר מהתהוות היחסים בין בני האדם . 

ה מ ה פ כ ה שאנו מדברים עליה היא לא מהפכה פיזית 

אלא המהפכה הפסיכולוגית שבה בעומק, אין כל קונפורמיות*".

 

י. קרישנמורטי 

https://www.youtube.com/watch?v=7G-7-ZiiM-o

 

( קונפורמיוּת, (בעברית: תוֹאמנוּת) היא הליכה בתלם, הסתגלות, שינוי בהתנהגות או אמונות של אינדיבידואלים בהתאם לנורמות או כללים הנהוגים בחברה או בקבוצה. )

 

 

פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

חכמת ההזדקנות – קורס בן שבעה מפגשים במשיב נפש כליל‎

מתחיל קורס מבוא-חכמת ההזדקנות 

בן 7 מפגשים במרחב משיב נפש, כליל

בימי שלישי 

17:00-20:00

מפגש ראשון: 17 בפברואר 2015. מפגש אחרון: 31 במארס 2015

 

חכמת ההזדקנות

הזדקנות, תחלואה, ומוות – זה תהליך טבעי שכולנו חווים. בכל הגילאים חלופיות הדברים מפגישה אותנו עם אי-נחת. אנו מנסים אולי להיאחז בדברים, אבל הם לא בשליטה. 'חכמת ההזדקנות' מזמינה להתבונן בדברים האלה בראייה בודהיסטית, בלב חומל, סקרן ואמיץ.

זהו קורס בן 7 מפגשים שיכללו ישיבות מדיטציה ומעגלי הקשבה ממוקדי-נושא.

בהנחיית: רחל שקדי מדריכה בדרך הנוכחות , מתרגלת מדיטציה, חקירה עצמית ואי שניות ע"פ רוחו של רמנה מהרישי.

כרמל שלו הולכת בדרך הבודהיזם המערבי החילוני, מתרגלת דהרמה בחייה, ובעבודתה, ומלמדת תשומת לב וחקירה מעוגנת בגוף, לפתיחת הלב.

הקורס מתקיים על פי מסורת הדאנא ,נדיבות לבם של המשתתפים, כפי היכולת וההוקרה, למעט דמי רישום בסך 200 ₪ לכיסוי הוצאות האירוח במקום.

תכנית :

זהו קורס בן 7 מפגשים שיכללו ישיבות מדיטציה ומעגלי הקשבה ממוקדי-נושא.

הקורס מתאים למתחילים וגם לבעלי ניסיוו בתרגול מדיטציה – בני כל הגילאים

הקורס נבנה על ניסיון שנצבר מקבוצת תרגול ולימוד שנפגשת מדי שבוע בתל אביב בשנתיים האחרונות, בהנחיה של רחל שקדי וכרמל שלו.

לתוכנית הקורס – לחצו כאן

להרשמה: סופיה mashivnefesh@gmail.com 052-7406388

לפרטים נוספים: רחל שקדי justrachel@gmail.com 052-6108005

כרמל שלו carmelshalev@gmail.com 052-3853443

פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה
שלום וברכה  :)
 
פעילויות קרובות במשיב :  

***פברואר***          

  רטריט סופ"ש ~ כשהלב נפתח ~  טוב לב אוהב – 6-7

~  עם אפרת גבאי ושירי קרון זלץ.

סופ"ש חלימה צלולה- עם שוני  13-14

***********             

 רטריט יחסים – 'מערכות יחסים כמרחב לטרנספורמציה' – 21 – 19- פברואר –  עם מוקש גופטה ממרכז קרישנמורטי

בואראנסי .

*מרץ***        

שבתרגול בכליל עם סטיבן פולדר ודני רוט

 

~ 7.3.2015 ~

 09:30-17:30 

 
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

– קורס סו ג'וק –

איגוד הסו ג'וק הישראלי

                13-14 מרץ 9:00 – 19:00                 
 

עם חנן זנגר

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
מפגש חד פעמי : 
 
סדנה עם שיהן קן וויט מייסד הקיטאידו
 
18במרץ – רביעי 9:00 – 12:00 
 


~רוצה להתנדב במטפח בסופי שבוע ? ~
דברו איתנו !
0524804227    סוזנה

mashivnefesh@gmail.com

אתר "משיב נפש" – מרחב טבעי להשראה  – 
Soul Retreat – Natural flow of the heart
'Mashiv – Nefesh'-site 
 
 
לכל שאלה אפשר להתקשר לסופיה
  Please call Sophia
0527406388
 
 ~May all beings be free ~
~מי יתן וכל היצורים החשים יהיו חופשיים מכאב ומסבל ~
פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

תנועה עם קשב לטבע -יום שישי – SENSORY AWARENESS 10:00-17:00 – 16-1

drop

• מה קורה כשאנחנו מעבירים את תשומת ליבנו מ"אני עושה משהו" לחקירה של כוחות הטבע, המתגלים לנו בכל תנועות
• עד כמה אני מוכנה לפגוש ולחוש את החיים שבתוכי ברגע הזה?
• מה אנחנו פוגשים כשהמודעות שלנו נפתחת לתהליכי החיים העדינים שמתרחשים בתוכנו?.
SENSORY AWARENESS היא לא עוד טכניקה בתנועה. היא עוזרת לנו לחדש את היכולת להיות בכאן ועכשיו. הגישה הזאת מכוונת לחוות את החיים באופן ישיר בתוך תנועה ומנוחה. בעזרתה ניתן להגיע ליותר נוכחות שמאפשרת לנו להגיב לכוחות במציאות כפי שהן: כוח המשיכה,נשימה,נטייה טבעית לאיזון וזרימת אנרגיה. מחשבות והרגלים גופנים מתמוססים כשאנחנו דרך הקירה מודרכת והתנסות יותר קשובים ומסורים למה קורה עכשיו.
נגלה בדרכים רעננות מחדש את תחושת הקשר לעצמנו ,לאחרים ולחיים עצמם. נתנסה בשקט בתנוע ומגע גם בעבודה בקבוצות ובזוגות.
מנחה: סוזנה ואן קימנדה – מורה מוסמכת לתנועה, נשימה ומודעת (ELSA GINDLER/ SENSORY AWARENESS), מנחה מוסמכת בהתמקדות, מתרגלת מדיטציה משנת 2000
מוזמנים להשאר לארוחת ערב במשיב נפש וגם ללינה.
הפעילה תתקיים במסורת הדאנא. דאנא היא נתינה חופשית לפי רוחב הלב ל'משיב נפש' עבור האירוח, ולמורה עבור הלימוד
להרשמה ולשאלות: סוזנה, susanne.vankimmenade@gmail.com, 052-4804227
המפגש יתקים במרחב של בית משיב נפש בכליל, מרחב שמאפשר ומחבר אותנו לעוצמה של הפשטות ושל הטבע http://mnclil.wordpress.com/%D7%9C%D7%95%D7%96/

פייסבוק

https://www.facebook.com/events/1015412265140553/?pnref=story

~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה
הרשמה

קבל כל פוסט חדש ישירות לתיבת הדואר הנכנס.

הצטרפו אל 736 שכבר עוקבים אחריו