אודות משיב נפש

מרכז משיב נפש הוא ליבה של קהילה רוחנית ברוח הבודהיסטית, המאפשר קיום של ריטריטים וסדנאות לצד תרגול מדיטציה וחיים מודעים.

במקום מתקיים לימוד דהרמה על ידי מורים מנוסים במסגרת ריטריטים בסופי שבוע וכן קורסים וקבוצות תרגול, שיח וחקירה במשך השבוע. המרכז פתוח במשך כל השנה גם לריטריטים אישיים קצרים וארוכים במסגרתם ניתן לקבל השראה ולמידה מהמורים והקהילה דרך השתתפות בפעילויות השונות.

הקהילה (סנגהה) המתקיימת במקום תומכת בגדילה והתפתחות בדרך הרוחנית תוך חקירה בעיניים טובות של אורח חיים ישר והגון ויחסי אנוש מכבדים (סילה). התרגול הרוחני והעשייה היומיומית במקום מטפחים איכויות לב כמו נדיבות, אכפתיות וידידות, ומעודדים מעורבות חברתית בקהילה הרחבה.

אנחנו משתדלים לייצר מרחב בטוח לעצמנו ולאחרים על ידי שמירה ובחינה של הימנעות מפגיעה בבני אדם וביצורים חיים אחרים. מוזמנים/ות לתת תשומת לב לנושאים של פעילות לא פוגענית בפעולה ודיבור, כבוד לרכוש, אי שימוש בחומרים שמקהים ומשנים את התודעה, ותשומת לב לאנרגיה מינית.

הבית הוא מקום פשוט וצנוע שטובל בטבע הגליל. הוא מתנהל בגישה אקולוגית ומספק תנאים בסיסיים בלבד, והשהייה בו מאפשרת מגע וחיבור ישירים עם הטבע מסביב.

משיב נפש היא עמותה ללא מטרות רווח, ומרבית הפעילויות במרכז מתקיימות על בסיס תרומות המשתתפים. תמיכתם של המשתתפים והמשתתפות בפעילות השוטפת מאפשרת לקיים את המקום כבית פתוח לתרגול, למידה והשראה.