אתיקה בדהרמה- בין אדם לחברו ולעולם עם כרמל שלו. 8 מפגשים בימי רביעי 18:00-20:00. החל מ21.3.2018

אנו חיים בזמנים מורכבים שמעוררים לא מעט מבוכה מוסרית. מצד אחד, זו תקופה של חירות אישית, חדשנות טכנולוגית, ותקשורת המונים. מצד שני, זו תקופה של ניכור והקצנה מול תופעות של עוול חברתי, אלימות, שחיתות שלטונית, והקצנה דתית. בזמנים שכאלה, מה זה אומר לחיות על פי אורח חיים אתי ולהיות אדם ישר והגון?

הבודהה גוטמה סידהרתא היה אתיקן גדול. הדרך שהוא התווה כללה אורח חיים הגון ביחד עם לימוד ותרגול. האדם הוא יצור חברתי ומוסרי. הוא שרוי מטבעו ביחסים של בין אדם לחברו ולסביבתו, והוא בעל כושר אבחנה בין מה שמיטיב לבין מה שאינו מיטיב. חכמה ותובנה באים לידי ביטוי ביחסי האנוש ובהתנהלות המעשית שלנו בחיים היומיום.

ויש שיאמרו כי תכלית הדרך הבודהיסטית היא למצות את הפוטנציאל האנושי להיות אדם טוב כאן ועכשיו בעולם מגולם הגוף והחושים.

בקורס הזה ננסה להבין מהי אתיקה בדהרמה? מיהו מארה? מהי קרמה? מהם התרגולים האתיים? מהם המרכיבים האתיים בדרך הבודהיסטית? מהן המידות הטובות? מהי אחריות? אילו כלים מציעה הדהרמה לחיות ביושרה בראשית המאה ה-21?

כרמל שלו היא ממייסדות תנועת חכמת ההזדקנות, והולכת בדרך של בודהיזם מערבי חילוני דרך תרגול, אורח חיים, לימוד וחקירה מעוגנת בגוף בחיי היום יום. ד"ר למשפטים, שהתמחתה בביו-אתיקה, בריאות וזכויות האדם. תרגמה עם ערן הרפז את "בודהיזם ללא אמונות" מאת סטיבן בצ'לור, וחברת מערכת כתב העת "בודהיזם בישראל".

להרשמה לחצו כאן

למידע נוסף:

mashivnefesh@gmail.com

משיב נפש 054-540-5047