"בואו נדבר על זה – סוף החיים"- שבת תרגול וחקירה עם ערן הרפז, רחל שקדי וכרמל שלו. יום שבת בשיתוף פעולה עם חוכמה ההזדקנות 28.4.2018 בין השעות 10:00-17:00

השלבים הסופיים של החיים מפגישים אותנו בתחילת המאה ה-21 עם מצבים מורכבים הן מבחינה רגשית והן מבחינה פרקטית.

אנשים יקרים לנו דועכים לנגד עינינו, ולעתים קרובות סובלים ממצוקות קשות – חולי, כאב, בדידות, אובדן זיכרון, איבוד עצמאות וכיו"ב. פעמים רבות אנו עומדים מולם חסרי אונים. פעמים רבות איננו יכולים לטפל בהם כפי שהיינו רוצים. לפעמים אנו נדרשים לקבל החלטות קורעות לב – לאשפז או לא לאשפז? לנתח או לא לנתח? לחבר למכשירי החייאה או לא?

בדרך כלל איננו יודעים מה הם היו רוצים. איננו יודעים כי לא דיברנו על כך כשהם עוד היו מסוגלים.

אנחנו לא אוהבים להידרש אל הדברים. אבל רובנו צפויים להגיע למצבים שבהם הורינו לא יוכלו לקבל בעצמם החלטות בנוגע לעצמם או שלא נוכל לקבל בעצמנו החלטות על עצמנו.

אם נהיה אמיצים מספיק כדי לברר את השאלה 'מה לעשות במקרה ש…?', תוך שיחה פתוחה עם ילדינו, הורינו או האנשים הקרובים אלינו, זה עשוי לדייק את הבחירות שייעשו בסוף חיינו או חייהם של הורינו. זה עשוי להקל את הנטל המוסרי של קבלת החלטות לגבי חיים ומוות.

לפעמים הקרובים שלנו לא רוצים להקשיב. גם הם פוחדים לגעת בנושא, ומתוך רצון טוב ואהבה הם יכולים גם להשתיק את הנושא. האם נוכל לפגוש את הדברים בקשב חומל?

היום יכלול:

מדיטציה שקטה

מדיטציה חוקרת

חקירה בקבוצות קטנות

לימוד

דיון קבוצתי

 

מיועד לאנשים שעתידים להזדקן ו/או למות. ולאנשים שהוריהם עתידים להזדקן ו/או למות.

 

דמי הרשמה 100 ש"ח

להרשמה לחצו כאן.

 

למידע נוסף:

mashivnefesh@gmail.com

ערן – 054-4347477

משיב נפש 054-540-5047