קורס ללימוד ותרגול מדיטציה של תשומת לב* – להתבונן בגוף כגוף עם ד"ר כרמל שלו מבית היוצר של חכמת ההזדקנות

8 מפגשים בימי רביעי 17:30-19:30

התחלה: 25.10.2017

סיום: 6.12.2017

עם יום תרגול ארוך בשבת 9.12.2017 בשעות 10:00-17:00

מהו היחס שלי אל הגוף שלי? מהו היחס שלי אל הגוף של הזולת? ומה אוכל ללמוד על עצמי ועל העולם אם אתבונן בגוף כגוף מעבר לדעות הקדומות שיש לי לגביו?

הדרשה על ביסוס תשומת הלב – סאטיפתאנה סוטה – היא המקור למדיטציה של מינדפולנס. בחלקה הראשון היא מזמינה להתבונן הגוף. נקרא את הטקסט העתיק, נתרגל, נרגיש, נקשיב ונשוחח.

נתבונן בגוף הצעיר, המושך והיצרי, ונתבונן בגוף המשתנה, המתבגר והמזדקן. נקשיב לנשימה וניווכח בתופעות אחרות של הגוף – תפקודיות וחומריות. נשוחח על האופנים בהם אנחנו מזדהים עם הגוף או מתכחשים לו. ונטפח ידידות ויציבות נוכח הופעתן והיעלמותן של תופעותיו.

מוזמנים ומוזמנות מי שזו התנסות ראשונה עבורם במדיטציה, וגם מי שמנוסים ורוצים להבהיר ולהעמיק את החוויה בשורשים של המסורת.

* "תשומת לב" – סאטי, מיינדפולנס, קשיבות, מודעות קשובה

על המורה:

ד"ר כרמל שלו ממייסדות חכמת ההזדקנות. הולכת בדרך של בודהיזם חילוני למעלה מ-20 שנה דרך תרגול, אורח חיים, לימוד, וחקירה מעוגנת בגוף. במקצועה משפטנית של בריאות וזכויות אדם שהתמחתה בביו-אתיקה של לידה ומוות ופרסמה ספרים ועשרות מאמרים אקדמיים בנושאים אלה. תרגמה עם ערן הרפז את "בודהיזם ללא אמונות" מאת סטיבן בצ'לור (הוצאת כנרת, זמורה-ביתן 2015). חברת מערכת כתב העת "בודהיזם בישראל". בוגרת תכנית המתרגלים המחויבים של בודהי קולג'. מורה מוסמכת לשנג ז'ן גונג – צ'י גונג לטיפוח איכויות הלב.

לקריאה נוספת על חכמת ההזדקנות לחצו כאן

להרשמה לקורס זה לחצו כאן

דמי הרשמה לקורס הינם 350 ש״ח לתשלום במפגש הראשון במזומן או בציק בלבד

ההוראה הינה על בסיס דאנא.