מודעות לגוף בתנועה ובמנוחה "להיות" במקום "לעשות" בהנחיית סוזנה ואן קימנדה

תנועה קשובה היא לא עוד טכניקה בתנועה. היא גישה שמכוונת להביא יותר נוכחות, ולחוות את החיים באופן ישיר יותר בכל מצב בתוך תנועה ומנוחה, בשכיבה, בעמידה בהליכה ובכל תנועה חופשית בין התנוחות.

התנסות קשובה בתנועה מאפשרת לנו להיות ערים למסרים שהגוף והנשימה משדרים לנו: מתי לשנות, מתי לנוח, מתי שוב להניע… חקירה עם סקרנות, כמו מתוך משחק, פותחת בפנינו דרכים חדשות בתוך התנועה, אפשרות למצוא שקט מתוך תנועה ולחוות את התנועות של החיים בתוך מנוחה.

נתרגל את היכולת לעבור בין ״לעשות״ לבין ״להיות״ בגמישות שמאפשרת מנוחה עמוקה וערנות לחיים כפי שהם כרגע.

 

 יום שישי 24.11 בין השעות 9:30 – 17:00

 

מנחה: סוזנה ואן קימנדה

ילידת 1965, מורה מוסמכת במכון לתנועה, נשימה ומודעות בברלין משנת 1997 (Elsa Sensory Awareness/ Elsa Gindler). מנחה מוסמכת מטעם המכון הבינ״ל להתמקדות בניו יורק. בוגרת התוכנית להכשרת מורי מיינדפולנס בגישת  MBSR, מכון מודע-הבינתחומי הרצליה ואוניברסיטת בנגור, בריטניה. מתרגלת מדיטציה מעל 20 שנה

על מייסדת הגישה: אלזה גינדלר הניחה את היסודות לשיטה שלאחר מכן כונתה Sensory Awareness . משיטה זו התפתחו שיטות ידועות רבות כגון פלדנקרייז, אלכנסדר וגשטלט. השיטה הופצה בארצות הברית על ידי תלמידתה שרלוט סלבר, שעל תלמידיה נמנו אלן ווטס, אריך פרום, ג׳ק קורנפילד, שונריו סוזוקי.

הסדנה מתאימה לעוסקים בטיפול גוף נפש וכן לכל המעונינים בתרגול מיינדפולנס כדרך לנוכחות מלאה, כולל אנשים עם כאבים והגבלות גופניות אחרות.

ניתן להתקשר לסוזנה עם שאלות 052-480-4227

דמי הרשמה: 100₪ למשיב נפש

הוראה על בסיס דאנה

להרשמה לחצו כאן

מודעות פרסומת