קבוצת תרגול ולימוד : לפתח את חוכמת הלב

מפגשים *בזום* בימי רביעי בשעות הערב

תאריך הבא:22.5.2023

בקורס הזה ניתן דגש על פיתוח חכמת הלב, שעוזר לשחרר נקודות מבט הכולאות אותנו ולפתח אהבה המבוססת על חכמה.

הדהרמה, החוכמה הבודהיסטי, חושפת בפנינו דרך לצאת מבית הכלא הבנוי מהפחדים והמגננות שלנו ובמיוחד תרגול המטהה תרופה טובה לתחושות הבדידות והפחד, ותורמת לא רק לשלום פנימי אלא גם ליותר שלום בתוך המשפחה, העבודה והחברה.

כשצומחת החוכמה והאימון בהרחבת הלב, שלווה ושקט פנימי מתבססים. ירידת פחדים מאפשרת לנו יותר אנרגיה, לפעול באופן ספונטני, להיות יצירתיים ולראות אפשרויות חדשות. בקיצור – לב חופשי לאהוב.

למפגשים יש מבנה של מעגל שיתוף, מדיטציה מונחת, שיחת דהרמה וחקירה: איך לפתח את היכולות הטבעיות שלנו לכוחות שמכוונים אותנו למצוא שלווה בזמן התרגול ובחיי היומיום שלנו. נסיים כל מפגש עם תרגול מטהה. 

הנחיות להצטרפות:

הקורס פתוח לכל מי שהשתתף לפחות בקורס מיינדפולנס  ובעלי ניסיון דומה. תרגול עם קבוצת חברים ובליווי מנחה עשוי לתמוך בהתפתחות לאורך זמן, בהתמדה בתרגול וכמו במציאת ראיה משחררת על החיים. 

אלה ללא ניסיון מתבקשים לפנות אלינו לטובת מציאת קורס מתאים. 

להרשמה וגם עם כל שאלה ניתן לפנות לסוזנה 052-4804227  או לפנות גם במייל mashiv.nefesh@gmail.com

מנחת התכנית סוזנה ואן קימנדה ילידת 1965, מורה מוסמכת במכון לתנועה, נשימה ומודעות בברלין משנת 1997. מנחה מוסמכת מטעם המרכז הבינ״ל להתמקדות בניו יורק. בוגרת התכנית להכשרת מורי מיינדפולנס מכון מודע-הבינתחומי הרצליה ואוניברסיטת בנגור, בריטניה. כיום סוזנה מנהלת את מרכז משיב נפש שבכליל, הולכת ומתרגלת בדרך הדהרמה מעל 20 שנה, מנחה קבוצות ומלווה באופן פרטני.

 ההוראה מוצעת במסורת הדאנא

* משמעות המילה דאנא, בשפת הפּאלִי של הבודהיזם העתיק, היא נדיבות או נתינה. זו סגולה אנושית חיונית, שיש לה חשיבות ראשונה במעלה בתרגולת הרוחנית. אני מציעה תמיכה בתרגול על בסיס דאנא וללא מחיר נקוב. זאת בכדי לאפשר לכל אדם, ללא קשר למצבו/ה הכלכלי, אפשרות לקחת פסק זמן מחיי היום ולהקדיש עצמו לתרגל והתפתחות רוחנית במסגרת קבוצת תומכת. בסיום כל מפגש תהיה אפשרות לתת דאנא כספית למשיב נפש ולסוזנה.