קבוצת תרגול – לפתח את חוכמת הלב

קבוצת תרגול  בנושא: לפתח את חוכמת הלב.

 מפגשים מתחת לעצים בימי רביעי בין השעות 17:30 -19:30 המפגש הראשון ב13.5

בקורס הזה ניתן דגש על פיתוח חכמת הלב, שעוזר לשחרר נקודות מבט הכולאות אותנו ולפתח אהבה המבוססת על חכמה.

הדהרמה, החוכמה הבודהיסטי, חושפת בפנינו דרך לצאת מבית הכלא הבנוי מהפחדים והמגננות שלנו ובמיוחד תרגול המטהה תרופה טובה לתחושות הבדידות והפחד, ותרומה לא רק לשלום פנימי אלא גם ליותר שלום בתוך המשפחה, העבודה והחברה.

תוכן המפגשים: 

כשצמיחת החוכמה והאימון בהרחבת הלב, שלווה ושקט פנימי מתבססים. היעדר הפחדים מאפשר לנו יותר אנרגיה לפעול באופן ספונטני, להיות יצירתיים ולראות אפשרויות חדשותבקיצור – לב חופשי לאהוב

למפגשים יהיה מבנה של מעגל שיתוף, תנועה לפתיחות הלב, מדיטציה מונחת וחקירה איך לפתח את היוכולות הטיביעות שלנו לכוחות שמכוונים אותנו למצוא שלווה בזמן התרגול ובחיי יומומי שלנו. נסיים כל מפגש עם כמה דקות של תרגול מטהה 

הנחיות להצטרפות:

הקורס פתוח לכל מי שהשתתף בקורס מיינדפולנס ובעלי ניסיון דומה. תרגול עם קבוצת חברים ובליווי מנחה עשוי לתמוך בהתפתחות לאורך זמן, בהתמדה בתרגול וכמו  בהבנת החכמה הרחבה יותר מהקונטקסט הבודהיסטי של גישת מיינדפולנס. 

אלה ללא ניסיון יתבקשו לפנות אלינו לטובת מציאת קורס מתאים. 

להרשמה וגם עם כל שאלה ניתן לפנות לסוזנה 052-4804227  או לפנות גם במייל mashiv.nefesh@gmail.com

מנחת התכנית סוזנה ואן קימנדה ילידת 1965, מורה מוסמכת במכון לתנועה, נשימה ומודעות בברלין משנת 1997. מנחה מוסמכת מטעם המרכז הבינ״ל להתמקדות בניו יורק. בוגרת התכנית להכשרת מורי מיינדפולנס  מכון מודע-הבינתחומי הרצליה ואוניברסיטת בנגור, בריטניה כיום מנהלת משיב נפש.

ההוראה מוצעת במסורת הדאנא * 

* משמעות המילה דאנא, בשפת הפּאלִי של הבודהיזם העתיק, היא נדיבות או נתינה. זו סגולה אנושית חיונית, שיש לה חשיבות ראשונה במעלה בתרגולת הרוחנית. אני מציעה תמיכה בתרגול על בסיס דאנא וללא מחיר נקוב. זאת בכדי לאפשר לכל אדם, ללא קשר למצבו/ה הכלכלי, אפשרות לקחת פסק זמן מחיי היום ולהקדיש עצמו לתרגל והתפתחות רוחנית במסגרת קבוצת תומכת. בסיום כל מפגש תהיה אפשרות לתת דאנא כספית למשיב נפש ולסוזנה.