קורס מבוא למדיטצית מיינדפולנס ולדרך הדהרמה

בתוך קבוצה קטנה

עם סוזנה ואן קימנאדה
ימי שלישי 
בין השעות 19:00 -21:00
מפגש הראשון ב 10.5 , אין שיעור ב7.6

תשומת לב (מיינדפולנס) היא איכות של התבוננות ללא שיפוטיות ותגובתיות, בתהליכים המתרחשים בתוכנו.

איכות של מיינדפולנס נמצאת בלב התרגול הבודהיסטי ומדיטציית תובנה (ויפאסנה). זו מיומנות נרכשת, שפיתוחה מאפשר להרחיב את היכולת לפגוש את אירועי היומיום, מערכות היחסים והפעולות שלנו בצורה מאוזנת, פתוחה ומיטיבה יותר.

הדגש בקורס המבוא הוא הן על תרגול מעשי של מדיטציית מיינפולנס והן על היפתחות לתרגול של חופש מסבל שמציעה הדרך הבודהיסטית.  

נכיר את יסודות הדרך הבודהיסטית והאופן בו הם מתממשים בתרגול המעשי ובאורח החיים שלנו – באופן המכוון להפחתת ועצירת סבל עתידי, ומאפשר לנו לפתח חכמה וחמלה אותנטית באשר למתרחש בחיינו.

במהלך הקורס נעמיק במפגש עם חלקים שונים בחוויה – בגוף, ברגשות ובמחשבות, ונלמד כיצד המפגש איתם ועם ההתבוננות יכול לפתוח לנו פתח לחיים חופשיים יותר, בעלי יציבות ושמחה.

נושאי הקורס

• מהי מדיטציה? מהי תשומת לב? – כיצד לתרגל ולפתח יכולת להיות בתשומת לב?

• תשומת לב לנשימה וכיצד להרפות מדפוסי שליטה.

• תשומת לב לתחושות הגוף מבלי לשנות אותן. התוודעות להרגלים והדפוסים החשיבתיים והרגשיים.

• כיצד תשומת לב יכולה להיות מועילה בהכרת דפוסים אלה והשתחררות הדרגתית מהם.

• עבודה עם מכשולים וקשיים בתרגול – כיצד לזהותם ולהפוך אותם למנוף להעצמת התרגול ולהעמקת תשומת הלב.

• יישום התובנות של המדיטציה בחיי היום-יום – שימוש מיומן בגישות שרכשנו יכול להשפיע על היכולת שלנו ליצור איזון ושלווה ביחסים שבינינו לבין החיים והאנשים שסביבנו.

• כיצד לטפח איכויות של יציבות ושקט גם בתוך סערת החיים ולכוון לחופש מדפוסים מצמצמים בכל מרחבי היומיום – עבודה, מערכות יחסים ועוד.  

• מבוא לדרך הדהרמה הבודהיסטית – בסיס לתפיסת העולם והתרגול הבודהיסטי.

למי הקורס מתאים?

הקורס מתאים לכל מי שמעוניין לפתח את איכויות התרגול בחייו, לתרום להבנת מערכת היחסים שלנו עם עצמנו, עם אחרים ועם העולם, לבחון אופנים של מעורבות מיטיבה ותומכת שינוי מתוך היכרות מעמיקה של כל אדם עם עצמו, תנאיו ונסיבות חייו.

עבור החדשים למדיטציה הקורס יהווה היכרות רחבה עם התרגול ועם הקשר הישיר שלו לרווחה וחופש במגוון מצבי חיים, הן כתרגול יעיל להתמודדות עם קשיים, משברים ומצבי לחץ, והן כהשקפת חיים תומכת רווחה ונחת עם הקיים.

עבור בעלי ניסיון בתרגול הקורס יהווה לימוד מסודר מחדש של יסודות התרגול והדהרמה. והזדמנות להכניס את התרגול הפורמלי והלא פורמלי לחיי היום יום.

משתתפים בקורס מתבקשים לתרגל בבית במשך השבוע לפי הנחיות שינתנו בקורס.

דרישות הקורס:

– ההשתתפות בקורס כרוכה בנוכחות בכל המפגשים

– בנכונות לתרגל מדיטציה בבית בצורה יומיומית לפי ההנחיות שיינתנו.

עלות הקורס: 350 ש״ח למשיב נפש

ההורה על בסיס דאנהה, זאת נתינה חופשי מנדיבות הלב

מנחת התכנית: סוזנה ואן קימנאדה ילידת 1965, מורה מוסמכת במכון לתנועה, נשימה ומודעות בברלין משנת 1997. מנחה מוסמכת מטעם המרכז הבינ״ל להתמקדות בניו יורק. בוגרת התכנית להכשרת מורי מיינדפולנס מכון מודע-הבינתחומי הרצליה ואוניברסיטת בנגור, בריטניה. כיום סוזנה מנהלת את מרכז משיב נפש שבכליל, הולכת ומתרגלת בדרך הדהרמה מעל 20 שנה, מנחה קבוצות ומלווה באופן פרטני.

לינק להרשמה