ריטריט אישי

IMG-20151114-WA0003

הזמנה לשהות במרחב מיינדפולנס, שקט, תרגול וסנגהה 

האם תרצו לקחת פסק זמן ?

להיות בטבע בשקט, בסנגהה (קהילת מתרגלים ומתרגלות)?

מוזמנים/ות לבוא רק ליום אחד או לפרק זמן ארוך יותר, הכל בהתאם לזמן החופשי שלכם/ן

במשיב נפש תוכלו לאפשר לעצמכם/ן זמן לתרגול מדיטציה, יוגה, עבודה פנימית והתנסות בחיים אקולוגיים, חיים של הרמוניה עם הסביבה, הכוללת קארמה יוגה (התנדבות) לטיפוח ואחזקת המרחב המשותף.

ישנו אולם לתרגול מדיטציה, גינה לתרגול בהליכה ולמנוחה, במהלך השבוע ישנן קבוצות תרגול שניתן להצטרף אליהן.

אנחנו מזמינים אותך לקחת חלק בפעילות הסנגהה, בימים אלו ישנם א/נשים בריטריט שירות וחברי הכפר מתרגלים וחוקרים את הדהרמה יחדיו.

יש גם אפשרות לתרגול אישי ועצמאי בשקט בהתחשבות בסדר היום ופעילות הסנגהה.

אנחנו מזמינים אותך להצטרף ללו"ז היומי של הסנגהה השוהה במקום בריטריט שירות ארוך, במשך כל יום יש מספר ישיבות מדיטציה משותפות (ללא הנחייה), מעגל שיתוף,קבוצה לקריאת טקסט וקבוצות נוספות עם הנחייה. ניתן לראות את הלו"ז השבועי – חודשי כאן 

פרטים חשובים על ריטריט אישי: 

קרמה יוגה – במסגרת הריטריט אישי ולמען המרחב המשותף, כל יום מוקדש פרק זמן של עשייה בתשומת לב, הכולל לפחות שעה אחת (יותר מכך אפשרי לבחירתך) של קרמה יוגה במרחב הבית. העשייה בתחומים הבאים: עזרה במטבח / עבודה בגינת הירק / סדר וניקיון המקום לפני הריטריטים שמתקיימים במקום ואחריהם.

מזון – ישנו מטבח מאובזר בו תוכלו להכין לעצמכם/ן ארוחות צמחוניות / טבעוניות, המרכז יספק לכם את המצרכים הדרושים.

תנאי הלינה – פשוטים ובסיסיים, בבקשה הביאו איתכם/ן ציוד ללינה בקמפינג בין עצי הזיתים, אוהל, שק שינה (מזרונים יש במקום), בגדים נוחים לתרגול, נעלי בית לחלל הפנימי ונעליים נוחות להליכה בוואדי בנוף הקסום של כליל…. ציוד נוסף: כלי שינה, שאל להתכסות, כלי רחצה אקולוגי ,מגבת, אטמי אוזניים (למי שצריך), בקבוק מים, בקיץ – כובע, קרם הגנה, חומר נגד  יתושים / כילה. בחורף – בגדים חמים, מטרייה, שמיכה חמה ובקבוק חם.

 בחורף – ישנה אפשרות גם ללון  על מיטה בבקתה החדשה שנמצאת בחצר משיבב נפש.

הדרכה  מתאפשרת למי שנוכח/ת בריטריט למשך 5 ימים ומעלה. ישנה אפשרות להדרכה רוחנית אישית עם אח/ת מהמורים/ות הקשורים למשיב נפש והגרים בכליל (יש לתאם את ההדרכה בשיחה מראש עם הצוות של משיב נפש). אתם מוזמנים להציע דאנא כספית או אחרת למורה/מנחה כהודיה, אפשר לשאול את ישירות את המורים בנוגע לעזרה או לשאול את הצוות של משיב נפש.ניתן לקראו על המורות ומורים שנמצאים בכליל. הקישור הזה.

אתם/ן מוזמנים/ות להצטרף גם להליכות לילה מדיטטיביות עם ישראל רוזמן.

~ תרומה למשיב נפש ~

משיב נפש הינה עמותה ללא מטרות רווח המקיימת דרך מסגרת של סדנאות, קורסים וריטריטים קבוצתיים ואישיים טיפוח של חיי שלווה בין אדם לעצמו, לזולת ולטבע ויצירת מרחב למפגשים בינאישיים לשם התנסות ולימוד של חוכמה פנימית.

קיום המקום מתאפשר באופן בלעדי על ידי נדיבות ליבם (דאנא) של המשתתפים והמשתתפות אשר מהווים את הבסיס שעליו קיים משיב נפש והפעילות במקום.

"משמעות המילה דאנא, בשפת הפּאלִי של הבודהיזם העתיק, היא נדיבות או נתינה. זו סגולה אנושית חיונית, שיש לה חשיבות ראשונה במעלה בתרגולת הרוחנית הבודהיסטית.  

דאנא לא קשורה רק לכסף. היא התהליך שבו אנחנו נותנים מעצמנו לאחר. היא קשורה לפתיחת הלב כדי להקשיב ולהרגיש למה האחר זקוק, ובהתאם לכך, לתת. ייתכן שזה יתבטא בצורה של כסף, אבל ייתכן גם שזה יבוא כאוכל, או כהוראה מסוימת. ייתכן שיהיה מדובר בתשומת לב או הוקרה, שהן בדרך כלל מתנות השוות הרבה יותר מכסף.

אבל הדאנא היא עמוקה יותר. בתורתו של הבודהה הדאנא נחווית כעקרון הפועל ביקום עצמו. השמש נותנת לעץ, העץ נותן את עליו לאדמה, האדמה מזינה את העץ. כל הקיום הוא אקולוגיה אחת גדולה שבה  כל דבר נותן לכל דבר אחר, ולוקח מכל דבר אחר, בה הכל, כל החיים, הם רשת של יחסי גומלין התלויים הדדי. דבר לא מוחזק או נשמר. אנחנו לא יכולים לדמיין את העץ אומר לעצמו: אני רוצה לשמור את העלים שלי ולא לתת להם ליפול על האדמה, אני רוצה יותר מהם לעצמי. אנחנו ניזונים ובסופו של דבר אחרים ניזונים מאיתנו. כסף הוא דוגמא או סמל, או סימון לזה שהטבע שלו הוא מחזוריות, תחלופה, זרימה, כמו מים. הוא עובר מאחד לשני ובדרך מאפשר לדברים להתרחש. אבל בסוף אף אחד אינו יכול לקחת אותו איתו וחייבים לתת אותו, בין אם נרצה בכך ובין אם לא.

תרגול דאנא, אם כן, אינו רק תרגול של נתינה. הוא החשיפה והתובנה בברור ובבהירות אמת מהותית של החיים. ככפי שאנחנו מכירים אותה אנחנו יכולים לחיות אותה ולחיות את הזרימה של הדאנא היא התעוררות של אושר. " מתוך מאמר של סטיבן פולדר

אנחנו במשיב נפש מציעים/ות תמיכה בתרגול על בסיס דאנא וללא מחיר נקוב.

זאת בכדי לאפשר לכל אדם, ללא קשר למצבו/ה הכלכלי, אפשרות לקחת פסק זמן מחיי היום ולהקדיש עצמו לתרגל והתפתחות רוחנית במסגרת ריטריט אישי.

בסיום השהות שלך תהיה אפשרות לתת דאנא כספית למשיב נפש.

מוזמנים/ות לקרוא עוד על דאנא כאן

(המלצה לדאנא: בין 100 ל160 שקלים ליום לשהות קצרה)

בשביל לתאם תאריכים אפשריים אנא מלאו את הטופס הבא

ואנחנו נהיה איתכם בקשר בקרוב.

 לקריאת רשמים מריטריט אישי לחצו כאן

מודעות פרסומת