ריטריט אישי

IMG-20151114-WA0003

הזמנה לשהות במרחב מיינדפולנס 

שקט, תרגול וסנגהה

אנו דואגים למרחב בטוח ושומרים על ההנחיות של משרד הבריאות.

ישנם תנאים בהם יש לעמוד בטרם הגעה ובזמן השהיה במשיב נפש. מוזמנים להירשם לריטריט אישי, לאחר ההרשמה יישלח אליכם אמייל עם כל הפרטים הרלוונטים בתקופה הזאת.

פרטים חשובים על ריטריט אישי:

תנאי הגעה לריטריט אישי
* נשמח לקבל אנשים לריטריט אישי בכל זמן בו לא מתקיים במשיב נפש ריטריט קבוצתי.
* ניתן להתחיל ריטריט אישי בכל יום, פרט לימי שבת וימי חג.
* למעוניינים להגיע לריטריט אישי ארוך בתקופה שבמהלכה מתקיים במקום ריטריט קבוצתי, יש להירשם קודם לריטריט הקבוצתי, ולאחר מכאן להירשם לריטריט אישי לפני ואחרי הריטריט הקבוצתי, ובכך ליצור תקופת תרגול ארוכה ורציפה.

מעוניינים בזמן שקט והזדמנות להקדיש תשומת לב לחיים הפנימיים שלכם?

ריטריט אישי במשיב נפש נועד לאפשר העמקה בתרגול לאנשים אשר יש להם נסיון בתרגול מדיטציה  ומעוניינים להשקיע את הזמן להעמיק עוד יותר.

מיינדפולנס. כאן תוכלו לשהות בשקט בטבע כחלק מסנגהה (קהילה מתרגלים ומתרגלות).

תנאי המקום מתאימים להקדשת זמן לתרגול שקט ולתרגול בחיי היומיום. במשיב נפש תוכלו לאפשר לעצמכם/ן זמן לתרגול מדיטציה, תנועה מודעת, עבודה פנימית ובו בזמן, התנסות בחיים של טיפוח הרמוניה עם הסביבה הכוללת בני אדם וטבע ואקולוגיה.

במשיב נפש קיימת סנגהה של מתרגלים עם נסיון אשר מתרגלים וחוקריו את הדהרמה יחדיו בפעולה, בדיבור ובשקט. אתם מוזמנים להיות חלק שותף בסנגהה וגם להיעזר ולהיתמך על ידה. כחלק מהחיים עם סנגהה תתבקשו לעזור בזמן של הקרמה יוגה בעבודות בית יומיות לשם אחזקת וטיפוח המרחב המשותף.

במשך כל יום יש מספר ישיבות מדיטציה משותפות (ללא הנחייה). בנוסף, במהלך השבוע ישנם מעגלי שיתוף,קבוצות לימוד שונות, תרגולי תנועה ופעילויות נוספות, חלקם עם הנחייה וחלקם ללא הנחייה.

במקום ישנו אולם לתרגול מדיטציה, גינה לתרגול בהליכה ולמנוחה ועצים שנעים לשבת תחתם.

ישנה אפשרות לתרגול עצמאי בשתיקה, או בשילוב של דיבור ושתיקה, בהתאם לרצונכם.

אנחנו משתדלים לייצר מרחב בטוח לעצמנו ולאחרים על ידי שמירה ובחינה של הימנעות מפגיעה בבני אדם וביצורים חיים אחרים. מוזמנים/ות לתת תשומת לב לנושאים של פעילות לא פוגענית בפעולה ודיבור, כבוד לרכוש, אי שימוש בחומרים שמקהים ומשנים את התודעה, ותשומת לב לאנרגיה מינית.

פרטים חשובים על ריטריט אישי

קרמה יוגה – במסגרת הריטריט אישי ולמען המרחב המשותף, בכל יום מוקדש פרק זמן של עשייה בתשומת לב, הכולל לפחות שעה אחת (יותר מכך אפשרי לבחירתך) של קרמה יוגה במרחב הבית. העשייה בתחומים הבאים: עזרה במטבח, סדר וניקיון המקום ומטלות שונות התאם לצורך הקיים.

מזון –  ישנו מטבח מאובזר בו אנחנו מכינים ארוחות צמחוניות / טבעוניות עם מוצרים שבחלקם אורגנים.

ישנה אפשרות לתיאום בנושא צורך בדיאטות ספציפיות.

תנאי הלינה – פשוטים ובסיסיים. לינה בקמפינג באוהלים בין עצי אורן. ישנם מקלחות ושירותים במקום. לעתים ניתן ללון בבקתה, יש לבדוק אפשרות זאת מראש. בחורף, ישנה אפשרות לישון במקומות סגורים בתיאום מראש.

ליווי אישי מומלץ למי שנוכח/ת בריטריט אישי ותנאי למי שמגיע למשך 5 ימים ומעלה. ישנה אפשרות להדרכה רוחנית אישית עם אח/ת מהמורים/ות הקשורים למשיב נפש והגרים בכליל. את הליווי ניתן לתאם מול הצוות בעת ההגעה למשיב נפש..אתם מוזמנים להציע דאנא כספית או אחרת למורה/מנחה כהודיה, אפשר לשאול ישירות את המורים בנוגע לעזרה או לשאול את הצוות של משיב נפש.

אתם/ן מוזמנים/ות להצטרף גם להליכות לילה מדיטטיביות עם ישראל רוזמן.

~ תרומה למשיב נפש ~

משיב נפש הינה עמותה ללא מטרות רווח המקיימת דרך מסגרת של סדנאות, קורסים וריטריטים קבוצתיים ואישיים טיפוח של חיי שלווה בין אדם לעצמו, לזולת ולטבע ויצירת מרחב למפגשים בינאישיים לשם התנסות ולימוד של חוכמה פנימית.

קיום המקום מתאפשר באופן בלעדי על ידי נדיבות ליבם (דאנא) של המשתתפים והמשתתפות אשר מהווים את הבסיס שעליו קיים משיב נפש והפעילות במקום.

"משמעות המילה דאנא, בשפת הפּאלִי של הבודהיזם העתיק, היא נדיבות או נתינה. זו סגולה אנושית חיונית, שיש לה חשיבות ראשונה במעלה בתרגולת הרוחנית הבודהיסטית.  

דאנא לא קשורה רק לכסף. היא התהליך שבו אנחנו נותנים מעצמנו לאחר. היא קשורה לפתיחת הלב כדי להקשיב ולהרגיש למה האחר זקוק, ובהתאם לכך, לתת. ייתכן שזה יתבטא בצורה של כסף, אבל ייתכן גם שזה יבוא כאוכל, או כהוראה מסוימת. ייתכן שיהיה מדובר בתשומת לב או הוקרה, שהן בדרך כלל מתנות השוות הרבה יותר מכסף.

אבל הדאנא היא עמוקה יותר. בתורתו של הבודהה הדאנא נחווית כעקרון הפועל ביקום עצמו. השמש נותנת לעץ, העץ נותן את עליו לאדמה, האדמה מזינה את העץ. כל הקיום הוא אקולוגיה אחת גדולה שבה  כל דבר נותן לכל דבר אחר, ולוקח מכל דבר אחר, בה הכל, כל החיים, הם רשת של יחסי גומלין התלויים הדדי. דבר לא מוחזק או נשמר. אנחנו לא יכולים לדמיין את העץ אומר לעצמו: אני רוצה לשמור את העלים שלי ולא לתת להם ליפול על האדמה, אני רוצה יותר מהם לעצמי. אנחנו ניזונים ובסופו של דבר אחרים ניזונים מאיתנו. כסף הוא דוגמא או סמל, או סימון לזה שהטבע שלו הוא מחזוריות, תחלופה, זרימה, כמו מים. הוא עובר מאחד לשני ובדרך מאפשר לדברים להתרחש. אבל בסוף אף אחד אינו יכול לקחת אותו איתו וחייבים לתת אותו, בין אם נרצה בכך ובין אם לא.

תרגול דאנא, אם כן, אינו רק תרגול של נתינה. הוא החשיפה והתובנה בברור ובבהירות אמת מהותית של החיים. ככפי שאנחנו מכירים אותה אנחנו יכולים לחיות אותה ולחיות את הזרימה של הדאנא היא התעוררות של אושר. " מתוך מאמר של סטיבן פולדר

אנחנו במשיב נפש מציעים/ות תמיכה בתרגול על בסיס דאנא וללא מחיר נקוב.

זאת בכדי לאפשר לכל אדם, ללא קשר למצבו/ה הכלכלי, אפשרות לקחת פסק זמן מחיי היום ולהקדיש עצמו לתרגל והתפתחות רוחנית במסגרת ריטריט אישי.

בסיום השהות שלך תהיה אפשרות לתת דאנא כספית למשיב נפש.

מוזמנים/ות לקרוא עוד על דאנא כאן

(המלצה לדאנא: בין 100 ל160 שקלים ליום לשהות קצרה)

לתיאום תאריכים אפשריים אנא מלאו את הטופס הבא

ואנחנו נהיה איתכם בקשר בקרוב.

לקריאת רשמים מריטריט אישי לחצו כאן