רשמים מריטריט אישי

החוויה במשיב נפש הייתה פשוטה ונפלאה

חוויה מאפשרת עם מרחב נוח ונעים
יש בה אפשרות להיות לעצמך וגם אפשרות להיות חלק.
יש שיגרה של מדיטציות ושיעורים שמאשרת למתארח בריטריט אישי להיעזר במסגרת אם צריך ולפרוש לעצמו אם צריך.
בדיוק התמהיל הנכון בעיניי.
אווירה שקטה נעימה ורוחנית.
הריטריט נתן לי כל מה שיכולתי לבקש.
קצת כמו גסטהאוס מבודד בהודו על המובנים הטובים שבכך.
תודה רבה

​נעם​

משיב נפש הוא בית נוסף, במרחק של שעתיים נסיעה ותיאום פשוט. מקום שאפשר לחזור אליו ולספוג פנימה קוקטייל של דהרמה, טבע, לבבות פתוחים ופשטות. לאחרונה התארחתי במשיב לריטריט אישי ושמחתי על התמיכה שקיבלתי בחיפוש האיזון בין פנים לחוץ מרגע לרגע. מחכה לפעם הבאה שאציב את האוהל שלי בין העצים.

ע​ומרי​

משיב נפש מציע חווית תרגול מיוחדת ומקסימה.
בחלל שקט וצנוע, באווירה מאוד ביתית ניתן לתרגל בשקט או לחלופין תוך כדי אינטראקציה עם חברי הקהילה המסורים שחיים באותו רגע בבית.
המקום מציע תנאים בסיסים ואוכל מדהים!! והרגשתי שזה בדיוק מה שאני מחפש, חלל שייתן לי מרחב יפה לתרגל ויתמוך בי.
אני מאוד ממליץ, למי שיש זמן ורוצה לתרגל ולהיות שייך לסוג של קהילה שנבנית (אפילו עם זה רק לשבוע) לעבור במקום.
שי

 

הייתי שבוע בריטריט אישי במשיב נפש. הגעתי לשם בתקופת "בין לבין" כזאת בחיים, וחיפשתי מקום לשהות בו שיעודד ויתמוך בחקירה ובתרגול דהרמה, בחברת אנשים ובקרבה לטבע. מזמן שמעתי על משיב נפש וחשבתי על המקום כאופציה, אם כי אני מודה שקצת חששתי בהתחלה להגיע לשהות במקום שאני לא מכירה. קפצתי לביקור גישוש. בהתחלה כל האזור נראה לי זר ומוזר, היססתי מעט להיכנס ולא חשבתי שארצה לחזור מעבר לביקור קצר. אולם משאזרתי אומץ להיכנס מהר מאוד הרגשתי השתנתה לחלוטין – התקבלתי בחיוך, בחמימות ובשלווה, התרשמתי מהאווירה,  זכיתי להכיר כמה מן הנפשות החיות שם או פוקדות באופן קבוע את המקום וקיבלתי הסבר וסיור סבלני ומפורט. המקום נראה לי נעים, מזמין ומסקרן, והחלטתי לחזור בהקדם לריטריט אישי. במשיב נפש יש סדר יום ופעילויות שונות שניתן להשתתף בהן, ויש גם הרבה מרחב וחופש, ושילוב שהיה עבורי מאוד משמעותי בין בילוי זמן עם הסנגהה לבין התבודדות ושקט. רוב הזמן למעשה לא קורה הרבה ב"חוץ", וזה בדיוק מה שאפשר לי מרחב להתבוננות וחקירה על מה שקורה ואיך קורה בפנים, בתודעה. עבורי היה מועיל וכיף להימצא בחברת מתרגלים ותיקים שמבינים את התהליך העדין הזה, שיכול להיתפס כמוזר בהקשרים חברתיים אחרים, שניתן לחלוק איתם ולא אחת גם לקבל עצה טובה לדרך. השעות הקבועות למדיטציה עזרו לי להקפיד על משמעת תרגול. הספרייה העשירה במקום משכה אותי להעמיק בדרך. האוכל טעים ובריא (אהבתי במיוחד שהרבה מהרכיבים גדלים במקום!). הטבע מסביב והנוף שובה לב. בלילות ביקר אותי קיפוד בחורשה ליד האוהל, ובצהריים התבוננתי על הצבים בגינה המטופחת… שמחתי לספוג ולהיספג עם כל זה, וסביר מאוד להניח שאחזור לשהות נוספת.

סיון