שבת עם סטיבן פולדר בתאריך 10.2.18, בין השעות 9:30-17:30

 !הריטריט הזה מלא עד אפס מקום 

דרך ללא דרך

האם אנחנו הולכים למקום כלשהו? האם אנחנו יודעים מתי איבדנו את דרכינו ומתי מצאנו אותה שוב? האם ניתנת לנו דרך, שאנו כובשים אותה תחת רגלינו? האם קל יותר לצעוד בדרך שנכבשה תחת רגליו של מישהו אחר, ומה המחיר שנשלם אם נלך בה לאורכה? ובאמת, האם קיימת דרך בחיים?

'האמת היא ארץ ללא דרך' אמר קרישנמורטי, ובאמת אי אפשר 'להשיג' את האמת בסופו של המסע אלא זו האמת ש 'משיגה' אותנו. אולם איך נוכל לערוך את המסע ללא דרך? נוכל ללכת לאיבוד בארץ ללא דרך. כיצד נפתור את הסתירה הזו? תורתו של הבודהה בנושא זה ברורה: השתמשו בדרך כל עוד אתם זקוקים לה, וניטשו אותה כשאינכם זקוקים לה.

בשבת  זו נחקור את התרגול הרוחני כאימון מתמשך של התודעה, צעד אחר צעד, ואת  התרגול כפשטות של היותנו נוכחים ברגע הזה, ללא מקום אליו צריך להגיע, ללא מקום עדיף או טוב יותר מהכאן והעכשיו. במהלך היום תהיינה מדיטציות מונחות, שיחות דהרמה, שיח פתוח ורגעים של ישיבה מתחת לעץ ביופיו של הטבע הגלילי.

 

In this Shabbat we will explore spiritual practice as a step by step training of the mind, and spiritual practice as sim ply being in the moment with nowhere else to go and nowhere else that can be better than the here and the now. There will be guided mediations, talks, some dialogue and some pathless moments sitting under the trees in the beauty of nature.

  • דמי הרשמה 100 ש"ח

!הרשמה רק לרישמת המתנה ללא תשלום

מודעות פרסומת