שלמוּת החוויה יום תרגול בשתיקה בהנחיית אסף כץ יום שישי 28.9.18

לְמַד את הבלתי ניתן ללמידה

מְדֹד את הבלתי ניתן למדידה

הַשֵג את הבלתי ניתן להשגה

(מתוך ספר הטאו/ תרגום ניסים אמון)

מה קורה עכשיו?

מה קרה ברגע לפני, שהוביל לרגע הזה?

מה נוצר ברגע הבא, מתוך התנאים הקיימים כרגע?

ואולי אין חלקים נפרדים אלא רצף אחד ללא התחלה וסוף.

החוויה האנושית מורכבת ממגוון חוויות של הווה, עבר ועתיד, כאן ושם, אני והאחר. ביום התרגול הזה אנחנו נתנסה בפתיחה לחוויה המלאה של הרגע הקיים, מתוך ראייה של הקשר בין ההווה לעבר ולעתיד, הקשר בין האני לאחר, והקשר בין הכאן לשם. הזדמנות לראות את החלקים האלה כדבר אחד ולא נפרד.

מתוך ההסתכלות הזו אפשר לראות את שלמות החוויה. יש רק חוויה אחת.

חוסר הנפרדות של החלקים השונים זה מזה מתבהר, ומתוך כך גם חוסר הגבולות שיש לזמן, מרחב ולתחושת האני ואחר. ואז, מה שמעבר לידוע והמוכר יכול להיפתח בפנינו.

על המנחה:

אסף כץ, מנחה בעמותת תובנה, מתרגל מדיטציה מזה כעשר שנים, בעיקר מעולם הויפאסנה אך גם ממסורות של אי שניות. בשנים האחרונות מתרגל בצורה יותר אינטנסיבית ביומיום וגם בתקופות תרגול ממושכות בארץ ובעולם.  

בשנה וחצי האחרונות גר במרכז משיב נפש שכליל, מרכז של קהילה רוחנית המתרגלת ברוח הבודהיזם. מתוך השהות במרכז למד את החשיבות של התמקדות בתרגול הדהרמה בחיי היומיום, ובהפנמתה בכל חלקי החיים. מאוד מעריך את הכח שיש לקהילה של מתרגלים ללמוד ולתרגל ביחד, ובכך לתמוך בפיתוח הרוחני אחד של השניה.

במסגרת יום התרגול תהיה ארוחת צהרים משותפת. אנא הביאו אתכם מנה צמחונית לחלוק.

יום התרגול מתאים למי שהשתתף בעבר ביום תרגול בשתיקה. במידה ואין לכם ניסיון כזה ניתן ליצור עמנו קשר בשביל לראות האם התרגול יכול להתאים לכם.

בסוף היום תהיה אפשרות לתת דאנא (נתינה/נדיבות) למשיב נפש ו/או למנחה. תרומה כלכלית עוזרת למשיב נפש ולמנחה להתקיים ולספק את שלל הצרכים הקשורים בכך. מתוך כך, ניתנת לנו האפשרות להמשיך ולהעביר את הלימוד והתרגול. בנוסף, התמיכה הכלכלית תומכת גם במי שיש לו פחות ויכול להיעזר בנתינתם של אחרים. תודה מראש על הנתינה.

לוח זמנים:

התכנסות: 8:30    התחלה: 9:00 סיום: 16:00

אין צורך להירשם מראש ליום התרגול. אנא הגיעו בזמן.

לשאלות ניתן ליצור קשר עם הטלפון של משיב נפש (עדיף לשלוח סמס) ב 054-5405047