​ריטריט טבע – מפגש עם טבענו האמיתי בטבע | עם סטיבן פולדר וערן הרפז במשיב נפש, כליל. רביעי-שבת 13-16.12.17

ריטריט זה מעניק הזדמנות לגלות את העצמה והפוטנציאל שבשילוב בין תרגול מדיטציה אינטנסיבי יחד עם תחושות השמחה והתמיכה שעשויות להתעורר מן השהייה בטבע. אנחנו נלמד ונתרגל מדיטציה בודהיסטית ומיינדפולנס בעזרתן אנחנו יכולים להתבונן בעצמנו עמוקות ולפגוש את טבענו האמיתי.

בזמן המסע פנימה נתבונן גם החוצה – שעה שאנו לומדים ומגלים אינטימיות עם היופי והפשטות של הטבע בכליל.
אנחנו מרפאים את עצמנו מבפנים, הטבע מרפא אותנו מבחוץ – בסופו של דבר, גם בפנים וגם בחוץ מתאחדים שעה שאנחנו פוגשים את החיים זורמים בעורקים גופנו ובעורקי העצים, העשב, בעלי החיים והציפורים באותו זמן.

הריטריט יהיה בדממה ויכלול פרקי זמן של מדיטציה קבוצתית בישיבה, מדיטציה קבוצתית בהליכה וגם ישיבות שקטות בין הסלעים או תחת העצים – בשבילים ובואדיות של כליל

​.​

הריטריט פתוח לתלמידים מנוסים בתרגול מדיטציה שעשו בעבר לפחות ריטריט אחד (כולל ריטריט סופ"ש).

זמנים:

הרשמה והתארגנות – יום רביעי ב-18:00
סיום – מוצ"ש,  ב–18:00

על המורה:

סטיבן פולדר –

מייסד עמותת "תובנה" ואחד מהמורים הרוחניים המובילים בישראל. במהלך 20 השנים האחרונות לימד את תורת הלימוד הבודהיסטיות ותרגול מדיטציה בפני אלפי אנשים. בעזרת 40 שנות תרגול אישי עמוק של מדיטציית ויפאסנה ומדיטציית מיינדפולנס, כשלצדן התבונה הבלתי נדלית שבמסורת הבודהיסטית, הוא קורא שוב ושוב לגלות מחדש את הקסם שברגע הנוכחי, את הלב הגדול והתודעה רחבת הידיים הנוכחים מתחת לפני הקרקע בכל עת. http://www.heb.stephenfulder.com/

ערן הרפז –

עוסק במדיטציה ולימודים בודהיסטיים ברחבי העולם מזה כ-20 שנה, במהלכן עשה תקופות ארוכות בדממה במנזרים ומרכזי מדיטציה בהודו, נפאל, אנגליה, צרפת ואוסטרליה. מלמד ומנחה ריטריטים של ויפסאנה, סמינרים וסדנאות מטעם עמותת 'תובנה', מכללת 'רידמן', 'ערנות' ועוד, ומוביל מסעות מדיטציה להודו. מתגורר עם אשתו ומשפחתו, ביישוב כליל שבגליל המערבי.

ציוד שחשוב להביא:

כריות מדיטציה (כריות קשות – קטנות/מתנפחות/מתקפלות – שיהיה נוח לשאת בתיק), תרמיל קטן (לנשיאת: בקבוק מים, מעט אוכל, כרית מדיטציה), נעלי הליכה, בגדים חמים וחסינים לגשם​, כילה, כלי רחצה​ אקולוגים,​ כלי שינה (שק"ש / שמיכה) שאל להתכסות, בגדים נוחים לתרגול, נעלי הליכה נוחות ונעלי בית / נעליים נוחות להסרה.

תנאי האירוח:

במשיב נפש יש אולם תרגול, מטבח טבעוני, שירותים ומקלחות חמות.

ניתן ללון באולם התרגול על מזרונים (יש במקום), אם מזג האוויר מאפשר ניתן ללון בקמפינג, בין עצי הזית. (נא להביא ציוד מתאים).

אפשר גם ללון בצימרים בכליל, צריך לארגן באופן עצמאי דרך אתר כליל http://www.clil.org.il/

מומלץ לבדוק את הגסטהאוס שנמצא במרחק הליכה.

 עלויות:  

 תרומה (דאנא) למורים ולמשיב נפש  ~

בסוף הסדנא  המשתתפים והמשתתפות יוזמנו לתת תרומה (למורים ולמשיב נפש בנפרד) על מנת לכסות את שאר הוצאות הפעילות, ולתמוך בלימוד של המורים ובפעילות ב"משיב נפש".

משיב נפש הינה עמותה ללא מטרות רווח המקיימת דרך מסגרת של סדנאות, קורסים וריטריטים קבוצתיים ואישיים טיפוח של חיי שלווה בין אדם לעצמו, לזולת ולטבע ויצירת מרחב למפגשים בינאישיים לשם התנסות ולימוד של חוכמה פנימית.

בתהליך הרישום  המשתתפים והמשתתפות מתבקשים/ות  להעביר דמי רישום על סך 100 ש"ח (לא ניתנים להחזר) אשר מאפשרים את ההכנות ההכרחיות לקראת הפעילות.

להרשמה – לחץ\י כאן

למידע נוסף ניתן לפנות במייל  mashivnefesh@gmail.com

  או בטלפון  0545405047

 

מודעות פרסומת