שקט, עדינות, חופש – ריטריט בהנחיית יהל אביגור ואלהיה אייל מור, 24-26.12.2020

"ראו את הנהרות בנקיקים ובבקיעים:
אלו שבערוצים הקטנים זורמים ברעש, הגדולים זורמים בדממה.
מה שחסר מרעיש. מה שמלא, שוקט"

הבודהה, Nipata Sutta

התודעה הנסערת, כנהר שוצף, רוויה תהפוכות וגלים.

אי-נחת וחוויות חסר, או בלשונו של הבודהה – דוקהה, מריצים אותנו שוב ושוב במעגלי אי-שקט.

התרגול הבודהיסטי מזמין אותנו לעצור בלב השצף ו"למלא" את חוויית החסר בנוכחות עדינה ונבונה. העצירה והפנייה הנבונה אל החוויה, כמוהן כהרחבת ערוצי הנהר והשקטת הגלים – מגלות שלווה, עומק ויופי שקורנים מטבעו של הקיום.

אתם/ן מוזמנים/ות לסוף שבוע של לימוד ותרגול, בו נטבול בשקט ונטפח התבוננות עדינה ונבונה בנהר החיים העולה בנו מרגע לרגע – בכדי לגעת בטבע החופשי של הווייתנו ושל הדברים כולם.

תנאי סף להשתתפות בריטריט:

הריטריט מתאים למי שעבר קורס MBSR או קורס מבוא אחר לויפאסאנה או ריטריט סופ"ש של ויפאסאנה.

על המנחים:

יהל אביגור

יהל מתרגל מאז 2006 במסורות ארוודיות ובמסורת של מדיטציית תובנה. מאז 2013 מלווה על ידי המורה רוב ברבאה, והוסמך על ידו להוראה בשנת 2019. הוא מלמד במרכז המדיטציה Gaia house באנגליה. בוגר התוכנית התלת-שנתית ללימודי 'האקומי' – פסיכותרפיה התנסותית, ומסייע בליווי ההכשרה של השיטה. בשנים האחרונות מתרגל ומלמד תרגולי תובנה בדגש על ריקות; תרגולי סמאדהי; איכויות הלב ועבודה עם רגשות במדיטציה.

אלהיה אייל מור

אלהיה היא תלמידה של הבודהה מעל 25 שנה, חיה ונושמת את הדהרמה. היא מלמדת בעמותת תובנה ובמסגרות נוספות, בניהם מכללת וינגייט, מרכז שילוב ומכון מודע. בנוסף אלהיה בוגרת הכשרת האקומי ומשתמשת בשיטה בהוראתה, היא גם מספרת סיפורים ואוהבת שירה (poetry) מושבעת; שירה מהווה עבורה השראה תמידית לכל מישורי חייה ועבודתה.

להרשמה לריטריט לחצו כאן >>